| Snicker a întrebat:

Buna,
Spuneti-mi si mie niste filme stil medieval, in genul serialului Merlin:cu regi, cavaleri, razboaie de cucerire, etc.
multumesc mult!

4 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Excalibur(1981), Guinevere, The Mists of Avalon, miniseria Merlin (1998), cu Helena Bonham Carter, Sam Neill, Isabella Rossellini, Lena Headey, The Last Legion, King Arthur, Ladyhawke (1985), Braveheart, Kingdom of Heaven, Robin Hood Prince of Thieves, Rob Roy, Young Ivanhoe, Princess of Thieves, Marco Polo(2007) cu Ian Somerhalder, Mongol, Tristan + Isolde, A Knight´s Tale, George and the Dragon, Henry V, Warrior's End, Flesh+Blood (1985), DragonHeart, Dragonheart-A New Beginning, The Messenger-The Story of Joan of Arc, cu Milla Jovovich, Joan of Arc(1999), cu Leelee Sobieski, Ring of the Nibelungs(Curse of the Ring), Beowulf (1999), Beowulf and Grendel

| Dominicc a răspuns:

Mie mi-a placut Beowulf

| RaresLow a răspuns:

Razbunarea lui Jacquou! nu prea se potrivest dar e fain

| fl0ryn a răspuns:

Robin Hood, e nou filmul