| D0zzz a întrebat:

Stiti cumva daca se va scoate filmul Piratii din Caraibe 5? happy

1 răspuns:
| MrAngelus a răspuns:

CinemaBlend a aflat ce regizori sunt luaţi în considerare pentru Piraţii din Caraibe 5, iar printre aceştia se află acum Tim Burton (pe care Disney l-a vrut şi pentru filmul anterior, însă nu a putut obţine participarea acestuia), dar şi Shawn Levy (filmele Night at the Museum), Sam Raimi (seria Spider-Man), Chris Weitz (The Golden Compass) şi Alfonso Cuaron (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban, Children of Men).

Producatorul jerry bruckheimer a anuntat ca se lucreaza deja la scenariul celei de-a cincea parti a popularei francize pirates of the caribbean /Piratii din Caraibe.

Bruckheimer ne avertizeaza va vom avea parte de ceva "diferit si mai original".

El spune ca noua parte a Piratilor va avea o poveste de sine statatoare, nefiind o continuare a lui Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides/Piratii din Caraibe: Pe ape si mai tulburi.

Surse: http://www.cinemagia.ro/......-5-18257/; http://cinema.acasa.ro/......51772.html

Din cele de mai sus reiese ca va aparea si al 5-lea film.