| D4275682 a întrebat:

A ti putea sa-mi recomandati niste animeuri de dragoste (gen junjou romantica sau sekai ichi hatsukoi)
Funda

1 răspuns:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

* Air ( o poveste frumoasa de dragoste, de asemenea este si un anime foarte dramatic, am si plans la unele episoade)

* Baka to Test to Shoukanjuu ( este un anime foarte amuzant si de acemenea romance)

* Bokura ga Ita ( o poveste foooarte frumoasa de dragoste, unul din anime-urile mele favorite)

* Chobits

* Bungaku Shoujo

* Clannad ( Anime-ul meu favorit, este o poveste foarte frumoasa, acesta e animeul la care am plans cel mai mult)

* D.N.Angel ( o poveste interesanta, un anime ce merita urmarit )

* Fruits Basket ( mi-a placut foarte mult, o poveste destul de originala)

* Groove Adventure Rave

* Hatsukoi Limited

* InuYasha ( are muulta muulta comedie, si romance, daca nu l-ai vazut, trebuie sa-l vizionezi neaparat)

* Itazura na Kiss ( merita vizionat cu siguranta)

* Kaichou wa Maid-sama! ( eu una, m-am indragostit de acest anime de la primul episod :Xlove struck )

* Kami nomi zo Shiru Sekai

* Kimi ni Todoke ( o fata mai timida si mai retrasa, un baiat popular si dragut cu toata lumea. Ce rezulta? ei bine o frumoasa poveste de dragoste )

* Kimikiss Pure Rouge ( am stat si m-am uitat intr-o noapte la toata seria happy )

* Lovely Complex ( o comedie-romantica pe cinste, daca nu l-ai vazut va trebui sa o faci acum)

* Nana ( unul din anime-urile mele favorite )

* Paradise Kiss

* Peach Girl ( avem parte de un triunghi amoros in aceasta serie, mie una nu prea imi plac aceste "triunghiuri amoroase" insa acest anime a fost o exceptie, imi place foarte mult )

* Shugo Chara! ( un anime dragut, mi-a placut foarte mult de Ikuto, e asa frumos :X:X )

* Special A
* Tokyo Mew Mew
* Tonagura!
* Toradora!
* Vampire Knight
* School Rumble
* Saikano
* Aishiteruze Baby