| lSarcastiquel a întrebat:

as vrea niste anime-uri ori cu fete cu puteri magice gen Tokyo Mew Mew...ori gen Kaichou wa maid-sama cu o poveste de dragoste intre un baiat si o fata,care merg la aceeasi scoala sau altele dar fara Nana,Bleach,Naruto,One piece... vreau cu puteri,dragoste, comedie si putina actiune funda la cele mai frumoase.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Poate pare "vintage" pentru unii, dar un serial cu fete magice este si Sailor Moon. Poate ai auzit de el, sau poate chiar l-ai vazut.
Oricum ar fi, eu iti rezomand si filmele pe acelasi subiect, care chiar merita urmarite.

| ryuu a răspuns:

Buna. Mai intai o sa incep cu anime-urile care au ca gen: magic :
- Sailor Moon (5 sez)
- Shugo Chara!
- Prétear
- Hiiro no Kakera
- InuYasha
- Kaze no Stigma
- Shakugan no Shana (3 sez)
- Zero no Tsukaima( 4 sez)
- Dragon Crisis!
- Campione!
Acum, cu anime-urile urmatoare parasim lumea magica si revenim mai aproape de viata normala. Cu povestile de dragoste din timpul scolii (si nu numai), cu dramele si cu finalurile fericite.winking

- Clannad (2 sez)
- Kimi ni Todoke (2 sez)
- Bakuman (3 sez)
- Kareshi Kanojo no Jijou
- Suzuka
- Amagami SS (2 sez)
- Ai Yori Aoshi (2 sez)
- Kimikiss Pure Rouge
- Mashiroiro Symphony
- Princess Lover!
- Toradora!
- Aishiteruze Baby
- Ouran Koukou Host Club
- Akane-iro ni Somaru Saka
- Special A
- Hoshizora e Kakaru Hashi
- Canvas 2: Niji-iro no Sketch
- Akane-iro ni Somaru Saka
- True Tears
- Skip Beat!
- anohana

- Ano Natsu de Matteru
- Natsuyuki Rendezvous
- Tasogare Otome x Amnesia
- Nodame Cantabile (3 sez)

Vizionare placuta!winking