| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Ce părere aveți de Naruto? Pentru mine a fost și este cel mai bun anime pe care l-am văzut până acum. Abordează o mulțime de teme : perseverența, iubirea, prietenia, ura, singurătatea + că personajul principal, Naruto este un exemplu/ factor bun de motivație.

11 răspunsuri:
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sunt nou in ceea ce inseamna animeurile! M-am uitat la vreo 21 de episoade din Naruto si apoi m-am plictisit! Prefer sa le vad pe cel mai scurte, sau nu neaparat foarte scurte, dar nici 720 de episoade!

| AlexAL275 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

La început e boring, dar după ce prinzi firul poveștii e destul de interesant

| Ryumex a răspuns:

Sunt de acceasi parere.
Si am vazut multe, inclusiv one piece attack on titan sao etc etc
A fost si va ramane pref meu, ma uitam inca de cand a aparut pe jetix in 2005 mi-a placut de la inceput.
Dupa aparuse shippuden pe animax subtitrat, atunci aflasem de animeuri, gen deathnote, ynuhasha, detective conan, fullmetal alchemist, nana, naruto etc laughing
Dupa pe animekage m-am uitat tip de vreo 7 ani la rand la shippuden pana pe la vreo ep 400
Dupa ce naruto shippuden s-a terminat la fel si seria pentru mine, am vazut si cateva din borute dar neeh.

| AlexAL275 explică (pentru Ryumex):

Boruto e apă de ploaie pe lângă Naruto.

| LostForForever a răspuns:

Mam uitată la naruto dar nu mult puțin nu-mi place deloc de sakura -_- e nesuferită

Kakasi cel mai tare

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Uita-te la one piece, chiar daca nu e terminat, fac pariu cu tine ca daca iti va placea si vei ajunge la zi vei vrea sa nu se termine

| MingDynasty a răspuns:

Da Naruto e un exemplu bun de motivatie(acesta a fost singurul lucru bun) m-am uitat la vreo 40 episoade dar a fost prea boring, si oricum nu imi plac animeurile mi se par desene de copii, sunt si putin cringe cu miscarile alea, sunt si multe episoade-trebuiesa fi un adevarat fan sa te uiti la toate... oricum faptul ca nu a renuntat la visul lui e de nota 10

| AlexAL275 explică (pentru MingDynasty):

La început este destul de plictisitor, n-ai ce să faci, dar pe parcurs devine mai interesant. Nu m-am uitat la toate, m-au uitat doar la cele care aveau legătură cu povestea, Shippuden a fost masterpiece.

| sindeiu a răspuns:

Uita-te la one piece dupa o sa vezi

| xxxRomeoFantastikxx69xxx a răspuns:

Desigur, cum ar spune Naruto カートを飲む

| NiculaeMarian a răspuns:

Buna, eu sunt Marian si am vizionat primul sezon din Naruto, urmeaza Shipu. Pai, mi se pare, tot asa ca si tie, cel mai bun anime al time, primele 150 de episoade sunt capodopera. Academia, perioada de ninja incepatori genini, luptele cu Zabuza, wow wow, Examenul Chunin wow+. Super interesant, a lasat in urma multe procedee care se folosesc astazi si in filme si altele. Faptul ca te face sa compatimesti personaje ca Zabuza si ajutorul lui, Garra si altele e superb. Povestea emotionanta a lui naruto si asemanarea lui cu multe alte personaje din nou e superb. Sakura mi se pare un personaj necesar, ca am vazut ca spune lumea ca e enervanta. O singura chestie pe care nu am inteles-o si ma intriga e cum de are Kakashi Kekkei Genkai de la Uchica. Am avut momente in care am plans chiar daca nu prea plang la filme/animeuri/seriale, am plans tare la moarte celui de al treilea Hokage si m-am ofticat mult ca a scapat Orochimaru. Rasengan sau chidori, clar rasengan. Un lucru care nu mi-a placut a fost faptul ca animeul a abandonat personajul Sasuke si a pus in loc niste misiuni care durau un episod sau doua foarte slabe.