| Olaru_Andreea_2002 a întrebat:

Buna TPU recent am vazut un film la tv si a inceput sa imi placa l-am cautat pe internet si am observat ca sunt mai multe parti din acest serial mai bine spus Serialul/Filmul se numeste "Divergent" Iar dupa divergent am mai gasit si Insurgent si Allegiant. Intrebarea mea este doar aceste continuari exista sau mai sunt si altele pe care nu le-am gasit

Răspuns Câştigător
| CatalinVictor1985 a răspuns:

1 Divergent 2014
2 The Divergent Series: Insurgent 2015
3 The Divergent Series: Allegiant 2016
Mie e unu care se numeste The Divergent Series: Allegiant part II sau The Divergent Series: Ascendant dar inca nu a aparut. Prin 2018 e vorba sa apara adica la anul.

2 răspunsuri:
| BIoody a răspuns:

Sunt dezambiguizari, mai sunt, dar nu neaparat legate de seria aceea, daca iti plac filmele de genul te sfatuiesc sa te axezi pe Mister-Sf-Drama sau Mister-Actiune-Thriler etc happy "hunger games" tongue

| IsaacNewton a răspuns:

Si eu am văzut filmul! A fost tare fain.Insurgent si Allegiant sunt intr-adevăr (oarecum) continuarea de la Divergent.Altele nu stiu sa mă fie.Cam astea sunt singurele continuari.Adica na.....Au legatura cu filmul.Si momentan sunt singurele continuari, dar e destul de posibil sa mai apara in 2018. Sper ca te-am ajutat!