| pateufarapita689 a întrebat:

Buna TPU, vreau sa îmi dați niște idei de filme sau seriale, dacă aveți timp detaliați putin acțiunea filmului/serialului, mulțumesc happy

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Filme:
The Shawshank Redemption
Lord of War
District 9
Tears of the Sun
Papillon
The Grey
The Curious Case of Benjamin Button
V For Vendetta
War Dogs
Man of Fire

Seriale:
GoT
Taboo
Luther
Justified
Peaky Blinders
Banshee
Ozark
Homeland
Bodyguard
The Haunting of Hill House
House

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul OLD mi s-o părut fantastic și SISTERHOOD, ador filmele horror, dar astea, mai ales al doilea m-a impresionat, lasandu-ma fără cuvinte.

Nu mai e nevoie de prezentare, sunt sublime ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e lene sa detaliez dar iti dau cateva titluri de filme si seriale.

Filme:
Distortions
When The Truth Lie
What Lies Beneath
The Shining
Eyes Wide Shut
Obsessed
The House On The Left
The Orphan
Passenger 57
Hit List

La seriale nu prea ma uit.

| ACTH a răspuns:

Ozark - atat am de spus.

| Smolbean a răspuns:

Breaking bad-un prof de chimie se apuca de făcut droguri ca să își poată plăti tratamentul de cancer. E super fain happy acorda-i o sansa

| Gabriel2424 a răspuns:

Îți voi da eu niste filme si seriale în special horror, genul meu preferat:
The Haunting of Hill House si The Haunting of Bly Manor, sunt si pe Netflix(o familie care traieste într-o casa bântuita)
American Horror Story, serial asemanator cu cele enumerate mai sus.
The Pan Labyrint(film tare rau, te transpune într-o lume de poveste, genul este fantasy)
The Orphan(o fetita adoptata de la un orfelinat care era foarte ciudată)
Dead Silence(un blestem pus pe o papusa de o femeie din padure, care era vrajitoare)
1922, (o familie care traia la țară si mama voia sa-si ia copilul la oras si sa vanda totate pamanturile, tatal nu era de acord, e horror)
The Blutterfly Effects( nu este horror, este complicat de povestit, dar este fain)
Green Mile( film de top, fantastic drama)
The Pianist( razboi dramă)
Ajunge, daca mai vrei îți mai spun.

| Marinela74 a răspuns:

Cel mai tare film Source Code, thank me later