| AdinaSD a întrebat:

Buna tuturor,

Am vizionat, la tv, in urma cu ceva timp un film italienesc, vechi, cred ca de prin anii '90. Era asematanor cu Fantagiro, genul fantasy+romance. Actrita principala era blonda si parca o chema Annabella. Filmul avea ca personaj negativ un vrajitor care tinea drept ucenic un baietel ciufulit care vorbea cu 2 animalute ciudate. big grin Aveti idee cum se numea acel film?

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

La principessa e il povero (1997), cu Anna Falchi în rolul Mirabella
https://www.youtube.com/watch?v=c_66FH_LZyY