| RAY a întrebat:

Buna, vreau sa vizionez filme, seriale care sunt ironice, satirice, comedie neagra. Aveti idei?

5 răspunsuri:
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Incearca filmul Don Quijote! Eu am citit doar cartea, dar si filmul(din 2019 parca)pare ok!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

American Vandal e un miniserial genial

| AdrianaBacescu a răspuns:

Tinerețea veșnică

| Green66 a răspuns:

Ai văzut Idiocracy? Dacă nu te-ai putea uita la el, ideea e foarte interesantă.

| RAY explică (pentru Green66):

Desigur, vezi si de școala vieți pe Youtube in engleza si vezi ce gânduri aveau Platon, Socrate.

In România de exemplu natalitatea e mica deși avem multi prosti, poate comunismul a cauzat asta, in mod invers, in China acum se poate face 2 copii dar tot majoritatea prefera un copil, este o tradiție, deci treaba nu e așa simpla, iți recomand filmul -despre 2020-o satira despre anul trecut.