| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziceti-mi un film interesant, gen comedie!
multumesc

3 răspunsuri:
| Anca2999 a răspuns:

Dragoste la primul sughit, american pie, norbit, how to lose a guy in 10 days.

| S3D4n a răspuns:

Pain & Gain (2013)
Trage tare şi te scoţi
Regia: Michael Bay
Cu: Mark Wahlberg, Dwayne Johnson
Gen film: Acţiune, Comedie, Dramă
NOTA FILM (IMDB: 6.9)
7.5
85 voturi
18 păreri
Daniel (Mark Wahlberg) are o mulţime de muşchi pe el şi lucrează la sala de fitness Sun Gym. Plictisit de probleme financiare, culturistul pune la cale un plan: să-l răpească pe Victor (Tony Shalhoub) şi să ceară răscumpărare. Ajutat de colegul său Adrian (Antohny Mackie) şi de fostul puşcăriaş Paul (Dwayne Johnson), Daniel purcede la treabă, doar că socoteala de acasă nu se potriveşte cu cea din târg, iar pe urmele lor va ajunge detectivul Ed (Ed Harris)...

Spring Breakers (2012)
Vacanţa de primăvară
Regia: Harmony Korine
Cu: James Franco, Selena Gomez, Vanessa Hudgens, Ashley Benson, Rachel Korine
Gen film: Comedie, Crimă, Dramă
NOTA FILM (IMDB: 6.5)
6.8
120 voturi
29 păreri
Patru adolescente sexy, prietene din copilărie, îşi doresc să plece într-o vacanţă de primăvară de neuitat. Pentru a obţine banii necesari, ele jefuiesc un fast-food. Dar aceasta este doar începutul… După o petrecere deocheată într-o cameră de hotel, fetele sunt arestate şi condamnate la închisoare. Mahmure şi îmbrăcate doar în costumele de baie, ele apar în faţa judecătorului, care le...
o nominalizare Venetia

The Big Wedding (2013)
Nuntă cu peripeţii
Regia: Justin Zackham
Cu: Amanda Seyfried, Diane Keaton, Katherine Heigl, Robert De Niro, Susan Sarandon
Gen film: Comedie
NOTA FILM (IMDB: 5.2)
7.6
32 voturi
10 păreri
Chiar dacă nu mai formează un cuplu de foarte mult timp, Don şi Ellie Griffin sunt forţaţi de împrejurări să pozeze din nou într-o familie fericită. Toată această şaradă a fost pusă la cale în momentul în care la nunta fiului lor adoptiv decide să participe, din senin, mama biologică a tânărului, dispusă acum să zboare peste mări şi ţări pentru a fi prezentă la eveniment. Cu toţi ochii aţintiţi pe ei, familia Griffin trebuie să facă faţă situaţiilor hilare cu care se confruntă, preferabil fără a se ucide între ei...

21 & Over (2013)
Marea matoleală
Regia: Jon Lucas, Scott Moore
Cu: Skylar Astin, Miles Teller, Justin Chon
Gen film: Comedie
NOTA FILM (IMDB: 5.7)
6.4
97 voturi
10 păreri
Jeff Chang este un student eminent care nu a ieșit niciodată din cuvântul părinților. În ziua în care împlinește 21 de ani, Jeff primește o vizită surpriză de la vechii lui prieteni, Casey (Skylar Astin) și Miller (Miles Teller), care vor să-l scoată în oraș la o bere. Deși a doua zi de dimineață urmează să se prezinte la un interviu important pentru admiterea la Facultatea de Medicină, Jeff cedează insistențelor și iese cu amicii lui în oraș. Insă o seară liniștită se transformă într-un haos total, cu peripeții nebunești și desfrâu fără limite, care îi vor oferi lui Jeff amintiri unice ale majoratului său...

Zambezia (2012)
Aventuri în Zambezia
Regia: Wayne Thornley
Cu: Abigail Breslin, Jeff Goldblum, Jamal Mixon, Samuel L. Jackson
Gen film: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie
NOTA FILM (IMDB: 5.6)
7.3
61 voturi
9 păreri
ZAMBEZIA e povestea lui Kai, un tânăr şoim naiv, dar exuberant şi sigur pe el, care porneşte în călătoria vieţii lui către oraşul păsărilor, numit ZAMBEZIA, unde descoperă adevărul despre originea lui şi, fiind nevoit să apere oraşul, învaţă ce trebuie să facă pentru a fi parte dintr-o comunitate...

Scary Movie 5 (2013)
Scary Movie 5
Regia: Malcolm D. Lee
Cu: Lindsay Lohan, Ashley Tisdale, Charlie Sheen, Heather Locklear
Gen film: Comedie
NOTA FILM (IMDB: 3.9)
6.7
122 voturi
57 păreri
Scary Movie V, cel mai recent film din binecunoscuta serie de parodii după filme horror, prezintă povestea cuplului Dan (Simon Rex) şi Jodi (Ashley Tisdale), căsătoriţi şi fericiţi, care însă încep să observe că odată cu sosirea acasă a bebeluşului lor Aiden încep să treacă prin nişte experienţe bizare. În scurt timp însă haosul se extinde şi în viaţa profesională a celor doi şi afectează atât cariera de dansatoare de balet a lui Jodi, cât şi pe cea de cercetător a lui Dan. Astfel, cei doi îşi dau seama că familia lor este urmărită de un demon mişel...

Silver Linings Playbook (2012)
Scenariu pentru happy-end
Regia: David O. Russell
Cu: Bradley Cooper, Jennifer Lawrence, Robert De Niro, Jacki Weaver
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
NOTA FILM (IMDB: 7.9)
8.1
958 voturi
89 păreri
Pat este un fost profesor de liceu, care a petrecut 4 ani într-o clinică destinată tratării bolilor nervoase după ce a fost înşelat şi părăsit de soţia lui, Nikki. Mutându-se sub acelaşi acoperiş cu părinţii lui după ce este externat, Pat are impresia falsă că nu a lipsit de acasă mai mult de câteva luni şi este obsedat de ideea de a o recuceri pe Nikki...
un premiu şi 7 nominalizări Oscar + alte 7 premii/nominalizări
The Croods (2013)
Croods
Regia: Chris Sanders, Kirk De Micco
Cu: Nicolas Cage, Ryan Reynolds
Gen film: Animaţie, Aventuri, Comedie, Familie
NOTA FILM (IMDB: 7.5)
8.3
190 voturi
33 păreri
Familia Crood trăieşte într-o cavernă, în perioada cretacică. Lumea este plină de creaturi nemaivăzute, ceea ce-i face pe membrii familiei să nu se prea îndepărteze de casă. Doar că ei sunt vizitaţi de un necunoscut ieşit din comun, un adevărat geniu al acelor vremuri, printre accesoriile căruia se numără şi focul! El îi va împinge pe înapoiaţi în cea mai mare aventură a vieţii lor...

Mamaia (2013)
Mamaia
Regia: Jesús del Cerro
Cu: Stela Popescu, Valentin Teodosiu, Mădălina Anea
Gen film: Comedie
NOTA FILM (IMDB: 5.2)
6.2
39 voturi
9 păreri
Matilda, o femeie în vârstă, trebuie să ţină piept unui afacerist feroce, un adevărat rechin imobiliar, care încearcă să pună mâna pe mansarda în care locuieşte. Împreună cu cei doi fii ai săi, Tănase (Valentin Teodosiu) recurge la cele mai josnice metode de evacuare, însă simpatică doamnă nu numai că e foarte hotărâtă, dar e şi foarte creativă în felul în care îşi apără proprietatea. Iar de partea ei se află o tânără plină de surprize (Mădălina Anea), vechi prieteni şi colegi şi o doză foarte mare de noroc...

The Hangover Part III (2013)
Marea mahmureală 3
Regia: Todd Phillips
Cu: Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis
Gen film: Comedie
NOTA FILM
- -
sub 5 voturi
15 păreri
1--
Ghinioniştii Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms) şi Alan (Zach Galifianakis) au din nou probleme. Finalul trilogiei nu mai păstrează "reţeta" primelor două părţi, cei trei eroi ţinându-se departe de nunţi şi dezlănţuite petreceri ale burlacilor. Ei vor ajunge în Mexic, iar printre aventurile lor se numără şi scoaterea lui Alan dintr-un ospiciu... etc

| Stefan_Codrin_1999 a răspuns:

Jhony English (1 si 2)
Ace Ventura (toate 4)
Mr. bean holiday
Forest Gump(a castigat multe oscare).