| Bogdan_Buzdugan_1998 a întrebat:

As dori sa stiu si eu unde s-a filmat Inima de tigan mai exact satra aceea, as dori sa stiu mai exact unde e casa unde a stat Dumbrava si State Potcovaru, si as vrea sa mai stiu unde a fost filmat State de Romania in ce sat, as vrea sa vizitez toate acestea.

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Satra aceea era decor de film laughing la studiourile Media Pro din Buftea.
"Majoritatea decorurilor de la «Inimă de ţigan» şi «Regina» au fost demontate, pentru că ar fi fost ţinute degeaba în studiouri. Importantă este structura, care poate fi recompusă oricând. La fosta şatră sau cabana cascadorilor cum se numea, în spate, este un centru de antrenament pentru câini. Se aduc şi se antrenează câinii studiourilor Media Pro sau ai unor oameni care participă la concursuri canine. Momentan, în Buftea se fac filme şi videoclipuri, reclame, deci există activitate. Într-adevăr, telenovele nu se mai filmează",

| Bogdan_Buzdugan_1998 explică (pentru alina2k18):

Dar casele lui State si Dumbrava sunt tot decoruri?

| alina2k18 a răspuns (pentru Bogdan_Buzdugan_1998):

Dumbrava parca statea intr-o vila cum statea si Grigore Varlaamwinking laughing
Alea sunt inchiriate cred... pe parcursul filmarilor.

| Bogdan_Buzdugan_1998 explică (pentru alina2k18):

As vrea doar sa trec in trecere sa le vad sa imi aduc aminte ca le-am vazut in film laughing

| Dennis1993 a răspuns:

La studiourile Media Pro din Buftea, dar nu știu dacă mai găsești ceva după atâta timp