| Gabriel04 a întrebat:

Buna ziua!
de cateva zile ma straduiesc sa imi reamintesc titlul unui film, in schimb esec total. daca cineva recunoaste filmul dupa scurta mea prezentare si imi poate spune titlul sau un actor care a jucat in el ii voi da fundita.
"actiunea filmului se petrece undeva in asia in jurul anilor 1600-1800 si are ca rol principal p un soldat englez..sau spaniol care a ajuns acolo si se trezeste pe piata de sclavi acesta este cumparat de fiica unui spaniol bogat ( numele ei e Maria), intre timp sotia imparatului chinei planuieste sa il ucida pe acesta si il angajeaza pe acest spaniol bogat sa il ucida pentru ea. spaniolul sau..portughezul..se dovedeste a fi omul care il ucisesera pe tatal soldatului, care a fost cumparat de fiica acestuia si eliberat. In actiunea filmului soldatul ajunge in garda personala de corp a imparatului impreuna cu inca un chinez, dupa ce descopera cine a incercat sa il ucida pe imparat acesta pleaca dupa bogatas, si se lupta cu el undeva LG un santier de constructie a marelui zid chinezesc cred.
Imparatul este ucis, imparateasa ajunge la conducere dupa ce il asasineaza pe sotul si fiul ei si pune ca, soldatul si cu celalat chinez din garda imparatului sa se lupte intre ei, soldatul pentru viata Mariei, iar chinezul pentru viata familiei sale.
Asa imi amintesc eu actiunea filmului, o zi buna!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat