| SimmiPopovici a întrebat:

Cand apare episodul 176 din Fairy Tail?

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Inca nu a fost anuntata data aparitiei.
Cei de la Weekly Shonen au anuntat ca in primavara 2014, Fairy Tail va lansa un proiect.
https://www.animenewsnetwork.com/......ext-spring

Eu speculez 3 posibilitati:
1. sa lanseze un fanservice
2. sa lanseze un PV cu data aparitiei
3. sa fie lansarea propriu-zisa a seriei a doua.
Cel mai probabil ar fi varianta nr.2. Daca este sa tinem cont ca prima serie a aparut in Octombrie 2009, seria a doua ar trebui sa fie lansata tot in Octombrie. Bineinteles ca as vrea sa fie varianta nr.3. :D

2 răspunsuri:
| BountyWG a răspuns:

Salut! Inca nu se stie sigur.Si eu sper sa mai fie! O zi buna sa ai! Craciun Fericit!

| DeEa_Deea_2000 a răspuns:

Fairy Tail este intr-un fel de "pauza" de mai mult timp. Nu se stie cand se va continua. Insa din manga inca apar capitole, te sfatuiesc sa te uiti la manga (gasesti si in romana dar nu toate capitolele)