| Alexandruceva a întrebat:

Cand eram mic imi aduceam aminte ca la o anumita ora cartoon network se schimba in TNT. Imi poate explica cineva de ce se intampla asta? Si ce filme erau pe TNT?

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Era un "dual channel", ca sa glumesc putin.
Da, pana la ora 22 erau desene apoi intra TNT. Pe atunci de dufuzau doar filme vechi. Acum TNT a devenit canal independent si difuzeaza doar productii de calitate, filme foarte bune.
Mai erau programe pereche, dar a trecut moda lor.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si noi de unde sa stim in ce perioada erai tu mic?

| DarthNiger a răspuns:

Pe TNT/TCM se difuzau filme vechi din anii 90, 80, 70 chiar si mai vechi, si acum se dau tot filme vechi pe TNT.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta se intampla la 22 seara, pentru ca nu mai era program pentru copii, copiii la ora aia dormeau.
Erau filme vechi.