| gabbyella200051 a întrebat:

Care e cel mai apreciat film animat din lume?
Pot sa fie si mai multe doar dati-mi o lista cu ele

Răspuns Câştigător
| Kyttynna a răspuns:

Daca ma uit pe IMDB primul ar fi Coco (2017) cotat cu nota 8, 5,
2. Regele Leu (1994) tot 8, 5,
3. Wall E (2008),nota 8,4 - l-am vazut si e misto,
4. trilogia Toy Story nota 8, 3 si astea mi- au placut,
5. Up - deasupra tuturor nota 8, 2
6. Inside out - intors pe dos. Nota 8, 2
Ti le recomand pe ultimele doua pentru ca transmit un mesaj puternic si impactant asupra fiecaruia dintre noi.
Ultimul (inside out) este in top pentru mine.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Cred ca al cu aluna cu ghinda ce mai e aia, veveritoiu ala, mie ala mi-a placut, nu stiu cum se mai numeste, parca Ice Age, are mai multe parti. Apoi un alt film bun este Kingsglavie Final fantasy XV.
Dara depinde si de cati ani ai.Am vazut cineva arata pe aici nu stiu ce anime dara alea is pentru sugari, normal ca aia micii, copii mici dau note si ridica nota unui film, daca esti adolescent te uiti la ce am aratat eu, sau daca esti matur la fel, nu te uiti la COco sau alte din astea pentru aia de tata laughing