| Magurean_Daniel_1994 a întrebat:

Care e diferenta intre lord of the rings si the hobbit... nu sunt aceeasi personaje in filme?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta intre ele consta in faptul ca The hobbit are actiunea plasata cu 60 de ani inainte de evenimentele din Lord of the rings, chiar daca mai intai a fost lansat acesta.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Uita-te la Star wars, toate episoadele. Ai sa vezi ca de la cel mai vechi ( primul ) pana la ultimul actiunea se petrece dinspre prezent catre trecut. Asa si cu The Hobbit happy

| ChiarEu2 a răspuns:

Ai pus cea mai proasta intrebare pe care am vazut-o pe site astazi!

Ambele sunt trilogii, fiecare ecranizata dupa 3 volume, respectiv unul (The Hobbit).

Diferenta e una logica... Ma mir ca nu ai pus intrebarea: "Care e diferenta dintre mar si para? Nu sunt amandoua fructe? laughing)

| ArthurKn a răspuns:

Actiunea din " The Hobbit" are loc cu 60 de ani mai inainte de " Lord Of The Rings ".