| AndreeaShrott a întrebat:

Care este filmul care te-a impresionat si de ce?

8 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Requiem For A Dream, mi se pare uluitor felul in care fiecare dintre personaje devin atat de dependentii de drogurile respective, incat ajung sa renunte pana si la ei insisi pentru a isi satisface dependenta.

| Pricked a răspuns:

Memento.

De ce?- Habar n-am. L-am vazut, mi-a placut si..cam atat.

| TheAce a răspuns:

Alegoric si stilistic vorbind voi merge cu ''Mr Nobody'', un film uluitor (realizat in 7 ani). Daca insa vorbim de inovatii si o regie de 7 stele atunci voi alege Memento (Chris Nolan e regizorul secolului 21 fara indoiala)

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Filmul care m-a impresionat cu adevarat este "War Horse" (Este o poveste foarte frumoasa care te lasa fara cuvinte.Este vorba despre povestea unui baiat si a calului sau, care sunt separati unul de altul dar luptand fiecare pe cont propriu reusesc sa ajunga iar impreuna.Ar trebui sa-l vizionezi! happy )

| CrazzzyA a răspuns:

Seven Pounds. Uita-te la el si vei vedea de ce m-a impresionat.

| Laugh25 a răspuns:

Hachiko...este o poveste despre un caine.
Este foarte frumos si arata iubirea unui catel pentru stapan.
Trebuie sa'l vezi.

| DarkJoice a răspuns:

Pe mine m-a impresionat filmul "Titanic" este unul super

| Prisecaru_Delia_1997 a răspuns:

Filmul care m-a impresionat foarte tare si la care m-am uitat de o gramada de ori si la care am plans de fiecare data, e "Tres metros sobre el cielo"/Trei metri deasupra cerului, care chiar merita vazut...P.S. are si partea a doua care e : Tengo ganas de ti / Mi-e pofta de tine. Uitati-va:**