| HaoseBrap a întrebat:

Care este ordinea filmeler Sherlock Holmes dupa storyline ( poveste )? Stiu ca ultimul este Sherlock Holmes: A Game of Shadows, exista si alte parti care au legatura cu povestea inaintea acestuia? Cum se numesc?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

În total sunt vreo 200 și ceva de filme cu Sherlock Holmes, dar bănuiesc că pe tine te interesează cele cu Robert Downey Jr. în rolul principal.
În acest caz, sunt două filme în prezent, iar ordinea este: Sherlock Holmes (2009) și Sherlock Holmes: A Game of Shadows (2011).
De asemenea, producătorii au anunțat că va exista cu certitudine partea a treia a renumitei francize, în curând.
Numai bine!