| anonim_4396 a întrebat:

Care este replica sau replicile voastre preferate dintr-un film?
Ale mele sunt următoarele:

"Don't rise your voice, improve your arguments."

" Never hate your enemies. It affect your judgement."

"The lawyer with the briefcase can steal more money that the man with the gun."

Toate aparțin din filmul "The Godfather" (Nașul).

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Mi-a placut replica asta care a schimbat tot sensul finalului filmului: "You know, this place makes me wonder, which would be worse. to live as a monster? Or to die as a good man?".
(Shutter Island)

17 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

"Whenever there is any doubt, there is no doubt" Ronin

| Olsen a răspuns:

I’ll be back. (Terminator)

| Simpatic a răspuns:

Cel mai mult imi plac replicile din filmele romanesti din trecut, cele in care au jucat monstrii sacri ai teatrului si cinematografiei romanesti:

"Mana intinsa care nu spune o poveste, nu primeste pomana" din filmul Filantropica

"Cine n-are noroc la joc, are in dragoste" din seria comisarul Moldovan

"Noi urmarim...sa nu fim urmariti" din seria B.D.

"Nu-mi face placere, dar trebuie sa iti pun 3 ca sa te stimulez ca mai tarziu sa iei 10" din filmul Liceenii

"Un fleac m-au ciuruit" seria comisarul Moldovan

"Domn sef, de mandat nu va mai intreb ca stiu ca si cu legalitatea stati prost" seria comisaul Modovan

"Acolo, la puşcărie, afli cum stă chestia cu demnitatea. O ţigară la gardian, o zi de demnitate. S-au terminat ţigările... mare atenţie când te-apleci." din filmul Filantropica (2002)

sunt milioane de citate bune in filmele romanesti

| Eireann a răspuns:

"Your scientists were so preoccupied with wether or not they could, they didn't stop to wonder if they should" Jurrasic Park

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trust No One -> X Files

| Crackman a răspuns:

Dead Men don't speak
Filmul se numește viata proprie

| Legion7X a răspuns:

Https://youtu.be/wSiZM4pA3CQ

De la minutul 1:07 pâna la minutul 1:37

1 " we got a deal"

A doua secventă, de la minutul 5:58 până la minutul 6:20

" we had a deal, where l came from, a deal is a deal. We shook hands goddamn it! "

| Alexnix1 a răspuns:

"Behind this mask there are muscles, there is flesh but, most important, there is an idea. And ideas are bullet-proof. "- V for Vendettta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"You will always remember this as the day that you almost caught captain Jack Sparrow."

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

•Lord of the Rings•
"I wish it need not have happened in my time," said Frodo.
"So do I," said Gandalf, "and so do all who live to see such times. But that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given to us."
•The Hobbit•
"If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world."

| SmaraldAlbastru a răspuns:

"N-am." (Moromeții)

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

-Timpul inseamna ACUM,daca vrei sa ii spui cuiva te iubesc spune-i ACUM, daca vrei sa tii pe cineva de mana, tine-l ACUM.
-Se spune ca TIMPUL vindeca ranile, dar in unele situatii ranile se adancesc mai tare odata cu trecerea TIMPULUI.
-DRAGOSTEA si MOARTEA, amandoua apar neinvitate si nimeni nu le poate controla.
Toate apartin din filmul indian KABHI ALVIDA NAA KEHNA(Sa nu spui niciodata ADIO).

| AndreeaWTS a răspuns:

laughing Mie îmi place ultima, cu avocatul.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca imi aduc aminte bine Mulder avea in birou un poster cu un OZN pe care scria " I want to belive", e citatul care mi-a dat cel mai mult de gandit cand vedeam acest serial, mereu am ramas cu un gust amar caci nu am inteles pana la urma ce s-a intamplat cu sora sa rapita de extraterestri. Un serial cred cel mai bun al genului dar care lasa multe piste nerezolvate, foarte multe, evident ca lucrurile au fost lasate asa intentionat, s-a creat o gaura neagra in care privitorul avea de ales intre a crede daca lucrurile erau facute de extraterestri sau de un guvern ticalos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Are inca 2 sezoane aparute in 2016 si 2018.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Le-am vazut si pe acestea dar am cam uitat actiunea.
Oricum fain serial!