| DEBrown a întrebat:

Care parte din Lord of the Rings vi se pare cea mai reusita? happy

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Stiati ca Lord of the Rings e de fapt un singur film? Adica toate cele 3 parti s-au filmat in aceeasi perioada: octombrie 1999-decembrie 2000. Eu nu vad in The Two Towers sau Return of the King decat o continuare la filmul precedent. Are fiecare parte ceva deosebit(nou). Dar acum dupa vreo 6 ani de la lansarea intregii trilogii, eu vad filmul ca un singur intreg ce va domina mult timp in categoria filmelor epice HIGH(pure) Fantasy! Dupa parerea mea, Tolkien a fost un mare deschizator de drumuri in ceea ce priveste literatura fantastica!

4 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

"The Hobbit, or There and Back Again".
stiu, sunt unii care nu cred ca face parte din LOTR, dar eu zic ca Lord of the Rings are sens numai bazata pe fundatia "the Hobbit".

| alexgogo a răspuns:

Depinde. din punct de vedere al regiei si al efectelor speciale partea a doua este cu mult peste celelalte. Ideea este, ca sa iti faci o idee despre acel film trebuie sa ppierzi vreo doi ani ca sa citesti toate cartile ce au stat la baza lui. oricum, o realizare exceptionala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ToOate

| thedoll2010 a răspuns:

Prima, pentru ca nu stiam despre ce e vorba.la celelalte m-am plictisit...