| AdrianTzar a întrebat:

Cartea sau filmul? Ce film/Ce carte?

Răspuns Câştigător
| Kiki20098 a răspuns:

Filmul Un print in America. Titanic
Mai sunt o mie de filme pe care le prefer, ..eu am mentionat doar 2winking
Tu ce preferi?

4 răspunsuri:
| AdrianTzar explică (pentru Kiki20098):

Mulțumim de răspuns. Eu prefer să mă uit la Povestea lui Benjamin Button, film ce a dezvoltat foarte mult mini-povestea scrisă, de obicei mă uit în tandem, carte, apoi filmul cărții.

| justanotheruser99 a răspuns:

Categoric cartea, in general prefer literatura clasica. Imi plac mult romanele lui Tolstoi (Anna Karenina, Război si pace), Dostoievski ( Crimă și pedeapsa, Demonii, recent am inceput Idiotul), Boccaccio (Decameronul), Stendhal (Roșu și negru), Oscar Wild ( Portretul lui Dorian Gray). Dar câteodată mai merge si un film, istoric, sa zicem: Pearl Harbor, The Patriot, Camelot, The Tudors, depinde de ce stare am.

| AdrianTzar explică (pentru justanotheruser99):

Ai spus cele printre cele mai puternicere romane din literatura, chiar stiu că am văzut filmul de la Dorian Gray, dar sunt la fel de părere că deși vei vedea filmul, cartea să-l preceadă. Așteptăm o recenzie la Idiotul, imediat după ce îș termini.

Mulțumim mult de răspuns!

| HarleyQuinn a răspuns:

Cărți cărți cărți, deși nu am doar una preferată.