| vladdd16 a întrebat:

Cate filme cu Hannibal Lecter sunt? Eu am vazut Hannibal (aseara la ProTv) si Hannibal :The origins (cred ca asa ii zicea). Funda

Răspuns Câştigător
| Tops a răspuns:

Hannibal Rising (2007)
Manhunter (1986)
Red Dragon (2002)
Silence of the Lambs (1991)
Hannibal (2001)

2 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Întradevar sunt 5 filme, la fel cum au precizat și cei dinaintea mea. Totuși, hai să îți spun ordinea logică în care ar fi bine să te uiți.
Manhunter (1986), Red Dragon (2002) - care este remake-ul primului film, dar sunt extraordinare amandouă, deci îți recomand să le vezi pe acestea primele, apoi să compari -, The Silence of the Lambs (1991), Hannibal (2001) și Hannibal Rising (2007).
Vizionare plăcută!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt 5 filme cu Hannibal Lecter: Manhunter, The Silence of the Lambs, Hannibal, Red Dragon si Hannibal Rising. Numai bine!