| master_9251 a întrebat:

Caut si eu un film al carui actiune este cam asa
era un nene care ajunsese cu masina in desert
acolo i s-a stricat
era foarte departe si daca pornea pe jos murea de sete si de arsita
asa ca ramane langa masina
ajunge sa bea apa din sistemul de racire,
la un moment dat, lesina
se trezeste in munti, noaptea, instins pe niste pietre
mai incolo, in jurul focului stateau niste barbate care vorbeau in persana
aia il adusesera acolo
ii dau ceva sa bea si-l lasa in legea lui
cei de langa foc, fumau
apoi incep sa danseze
apoi faceau salturi uimitoare, sfarsind prin a levita
ratacitul crede ca are halucinatii, priveste o vreme, apoi se duce si el acolo
se gandea ca oricum, halucineaza, deci nu poate gresi cu nimic
a doua zi ii spun ca are de ales
ori il vor ucide, ori va ramane cu ei, pentru ca ce a vazut el acolo, nu trebuie sa ajunga la urechile profanilor
si asa incepe povestea lui
ramane cu ei, invata cu ei, devine unul dintre ei
multumesc emoticon smile

1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

E mişto filmul din ce ai descris. Să mă anunţi şi pe mine dacă găseşti numele filmului, eu am vreo 3000 de filme pe hard dar nu ştiu de nici unul care să aibă descrierea asta.