| Amy106 a întrebat:

Caut un film despre o femeie care se îndrăgostește de un băiat minor, băiatul era rocker, titlul era ceva în genul californication.

12 răspunsuri:
| Amy106 explică (pentru faramatania):

Mă voi uita. Dar nu e acesta filmul care îl caut eu.

| Amy106 explică (pentru faramatania):

Nu am nevoie de idei la ce film să mă uit, eu caut un anumit film.

| faramatania a răspuns (pentru Amy106):

Am înțeles asta,dar oricum încearcă să explici cum trebuie,cu detalii, conținutul filmului, nu de alta, dar chestia în "genul californication", ca explicație pentru un asa zis 'titlu'/denumire de film, este ceva cam a la Gâgă.
P.S.Ți-am sugerat niște filme oarecum similare,cu descrierea-ți succintă, făcând însă abstracție de "titlu", evident.

| Amy106 explică (pentru faramatania):

Nu pot să dau o descriere mai bună deoarece am auzit de la o colegă de acest film, dar la văzut acum câțiva ani și nu mai știe detalii.

| faramatania a răspuns (pentru Amy106):

Dacă nu l-ai vazut tu, atunci nu știi nici ce cauți, exact.La cât ai descris, pot să semene unele și atunci, ideile de care faci caz, sunt chiar oportune.De referință rămâne doar titlul laughing.

| Amy106 explică (pentru faramatania):

I-am trimis colegei acele filme și a spus că nu este nici unul din ele.

| faramatania a răspuns (pentru Amy106):

Ok,atunci,Amy.

| faramatania a răspuns (pentru Amy106):

...dar mai poți să-i trimiți colegei tale și această melodie, pentru titlul (quasi-asemănător) pe care nu-l găsește sau nu și-l mai amintește (Californication by Red Hot Chili Peppers)
https://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk

Răspuns utilizator avertizat