| anonim_4396 a întrebat:

Ce drame frumoase stiti? Genul acela, inspirate din intamplari reale, eventual cu inchisoare si alte alea...ma atrag aceste filme cu puscarii, intamplari reale, gen THE GREEN MILE sau SHAWSHANK REDEMPTION.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti recomand romanul Papillon, de Henri Charriere. Numai bine!

| Cristea a răspuns:

Uite stiu eu cateva : Half past dead 1 si 2, ambele f misto, Big stan->aceeasi tematica(inchisori), Longest yard si in sfarsit Death race.

| deny_3888 a răspuns:

Hachiko a dog's story! Este superb :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi mult tuturor! voi cauta pe net sa vedem despre ce e vbtongue