| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce e mai convenabil?
Sedan sau Hybrid?

4 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

E ca si cum ai spune: ce e mai convenabil, tractor sau broasca țestoasă? Nu are nicio legatura

| Alexandrionelu a răspuns:

Poate sa fie și sedan și hybrid.

| MagicOneT a răspuns:

"Sedan" reprezinta tipul caroseriei masinii, practic forma, ca exemplu ai Loganul, Skoda Octavia etc. care sunt sedanuri.

"Hybrid" reprezinta tipul motorizarii sau mai bine zis, al propulsiei, exista masini cu MOTOARE CU ARDERE INTERNA (diesel sau benzina), cu MOTOARE ELECTRICE - Tesla (cea mai cunoscuta), Audi (are un model) etc. sau HYBRID - are un motor cu ardere interna, clasic, si un motor electric care functioneaza, de obicei, simultan, dar asta depinde si de producator.

Daca iti permiti, cea mai buna alegere pentru Romania ar fi cele Hybrid, consum mic, bateriile nu sunt foarte mari si pot fi incarcate in timp util, preturi mai mici decat cele full electrice.

| Claudiu1009 a răspuns:

Hybrid