| Oliwer123 a întrebat:

Ce sa aleg din Renault Megan Sedan nou si Audi A4 S-Line (eu unul as alege Audi dar unii imi spun ca nu merita si toate cele, precizez ca Audi-ul pe care vr sa il achizitionez este din anult 2014).Si inca ceva, care e mai convenabil Masina noua sau la mana a 2-a...

2 răspunsuri:
| DrGoogle a răspuns:

Daca ai bani normal ca e mai convenabil noua, acum nu stiu daca iti ajung banii sa o iei cu dotarile care gasesti una adusa din Germania, personal as alege Audi nu imi plac masinile frantuzesti.
PS: Eu sunt fan skoda si detin o Skoda OCtavia 2 happy

| einsteinchen a răspuns:

Eu execut PDR (Paintless Dent Repair) si cel putin din punctul de vedere al tablei iti recomanda AUDI. Renault poate sa bata AUDI doar la dotari. Asta in sensul ca poate avea mai multe dotari in standard pe care la AUDI sa le gasesti doar la optionale.
In timp fiabilitatea motoarelor AUDI s-a dovedit foarte buna.
Eu am avut un Audi A4 B8 din 2010 si l-am tinut 4 ani timp in care am facut intre 5.000 si 5.500 de km pe luna. Ce am schimbat: distributii la fiecare 60.000 km, ulei la fiecare 12.000 km + filtre, 1 rulment si 1 capat de planetara. In rest nimic.