| AdrianaBacescu a întrebat:

Ce filme au fost date pe TCM în perioada 1998-2015?

Răspuns Câştigător
| Vasile2003 a răspuns:

La est de Eden (1955)
Totul despre Schmidt (2002)
Oameni şi şoareci (1992)
Rain Man (1988)
Jurnalul (2004)
Cetăţeanul Kane (1941)
Eroii lui Kelly (1970)
Misterele fluviului (2003)
Casablanca (1942)
Pe aripile vântului (1939)
The sound of music (1965)
Near Dark (1987)
Soylent Green(1973)
Și multe altele...

Găsești în link-urile astea mai multe filme care au fost difuzate pe TCM

https://www.imdb.com/search/title/?companies=co0011489

https://www.pinterest.com/eeg326/tcm-turner-classic-movies/

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pe toate sunt sigur ca nu le poti gasi niciunde, sunt de ordinul sutelor de mii

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Din cate stiu eu minte, pe TCM au fost difuzate: RKO (Clash by Night, Crossfire, Morning Glory, 13 Women), MGM/UA/Orion Pictures (Wizard of Oz, Network, Blow-Up, The Night of Living Dead, Ryan's Daughter), Warner Bros (Casablanca, Yankee Doodle Dandy, High Sierra, The Frisco Kid, Rebel Without a Cause).