| nonameXD121314 a întrebat:

Ce filme de dragoste imi recomandati sa vizionez impreuna cu iubita?.
avem 19 ani

Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

1 -- The Notebook (2004)
Jurnalul
Regia: Nick Cassavetes
Cu: Ryan Gosling, Rachel McAdams
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Allie Hamilton şi Noah Calhoun s-au întâlnit într-o seară la carnaval şi se îndrăgostesc. Părinţii ei nu consimt legătura fiicei lor, deoarece familia lui Noah nu este suficient de bogată şi cunoscută, şi hotărăsc să se mute departe, cât mai departe de Noah

2 -- One Day (2011)
O singură zi
Regia: Lone Scherfig
Cu: Anne Hathaway, Jim Sturgess, Patricia Clarkson
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Emma (Hathaway) şi Dexter (Sturgess) se întâlnesc prima dată în 1988 şi se îndrăgostesc. Ei decid că cea mai bună modalitate de a-şi păstra vii sentimentele este de a nu se vedea decât o singură zi pe an. Însă, după 20 de asemenea întâlniri, cei doi îşi dau seama că lucrurile încep să se schimbe

3 --- Tres metros sobre el cielo (2010)
Trei metri deasupra cerului
Regia: Fernando González Molina
Cu: María Valverde, Mario Casas, Nerea Camacho
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste

4 ---Beautiful Creatures (2013)
Cronicile Casterilor: A 16-a lună
Regia: Richard LaGravenese
Cu: Alice Englert, Emma Thompson, Jeremy Irons, Viola Davis, Alden Ehrenreich
Gen film: Dramă, Fantastic
Ethan Wate, un licean popular, detestă faptul că locuieşte în micul Gatlin, un orăşel unde nu se întâmplă niciodată nimic. Visurile băiatului sunt bântuite de imaginea unei tinere frumoase pe care Ethan nu a întâlnit-o niciodată, iar viaţa lui se va schimba din temelii când Lena Duchaness, o fată de 16 ani, ajunge în oraş. Ethan va încerca să dezlege misterul din spatele straniei atracţii ce-l leagă de Lena, iar cercetările sale îi vor revela secrete întunecate din istoria propriei familii

5 --- Twilight (2008)
Amurg
Regia: Catherine Hardwicke
Cu: Kristen Stewart, Robert Pattinson
Gen film: Dramă, Fantastic, Romantic, Thriller, Dragoste
Tânăra Bella se mută în orăşelul Forks pentru a locui cu tatăl ei. Iniţial, acomodarea în noua locuinţă şi noul liceu i se pare deprimantă, însă la scurt timp se îndrăgosteşte de misteriosul şi seducătorul Edward, un coleg de liceu care se dovedeşte a fi un vampir în vârstă de 173 de ani. Chiar dacă familia lui Edward a renunţat sa mai consume sânge de om, Bella nu e deloc ferită de primejdii...

6 --- Confessions of a Shopaholic (2009)
Mă dau în vânt după cumpărături
Regia: P.J. Hogan
Cu: Isla Fisher, Krysten Ritter
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Rebecca Bloomwood este o new-york-eză foarte simpatică, a cărei mică problemă cu cumpărăturile tinde să devină mare de tot: Rebecca are o adevărată dependenţă pentru hoinareala prin magazine, ceea ce-i provoacă o gaură imensă în buget. Tânăra visează la o slujbă într-o revistă de modă, dar nu pune mâna decât pe o rubrică la un ziar financiar din acelaşi trust. Rubrica devine foarte populară, iar Rebecca se desfată pe laurii celebrităţii obţinute peste noapte. Dar când pasiunea pentru cumpărături îi pune în pericol atât relaţia cu prietenul ei cât şi cariera, ea trebuie să decidă urgent ce-i mai important în viaţă.

Sper că te-am ajutat!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Titanic
Toamna la New York

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti descarca filme de pe www.Kiss-Zone.net

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Titanic big grin
(luați-vă și vestele de salvare)

| marinaa9 a răspuns:

Project X
E o comedie cu adolescenti, o sa radeti.

| Cts_Florin_1990 a răspuns:

Daca este o fata mai sensibila, o sa planga. Asta vrei? Mai degraba, afla ce gen ai place, si cautati un film impreuna.

| albert199928312e a răspuns:

Friends with Benefits