| HoneyFlv a întrebat:

Ce filme de dragoste si comedie, 2in 1 stiti?laughing

cat mai multe pentru ca am vazut unele filme:*

mersi ant

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Chocolat (2000); Amélie (2001)...

| Didi908 a răspuns:

Buna! Aici poti gasi o varietate de filme:
http://www.cinemagia.ro/filme-comedie,dragoste/
O zi buna! :*

| Marius0189 a răspuns:

This is 40. Daca imi mai aduc aminte de ceva, o sa-ti las scris.Stima!

| Zatharra a răspuns:

The proposal și The rebound...astea 2 mi-au venit pe moment.Peace!

| AngelHugz a răspuns:

When in Rome (2010)
Amor la Roma
Regia: Mark Steven Johnson
Cu: Josh Duhamel, Kristen Bell
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
O ambiţioasă new-yorkeză convinsă că viaţa nu-i va oferi niciodată o relaţie perfectă zboară la Roma, unde fură, în chip de sfidare a destinului, monede dintr-o celebră fântână a dragostei. Inexplicabil, tânăra se trezeşte curtată de mai mulţi admiratori înflăcăraţi, de la un magnat din industria cârnaţilor până la un magician de stradă. Pe toţi ea îi respinge fără efort, dar problemele apar atunci când un fermecător jurnalist începe să-i facă şi el curte.

Friends with Kids (2011)
Prieteni cu copii
Regia: Jennifer Westfeldt
Cu: Adam Scott, Jennifer Westfeldt, Maya Rudolph, Chris O'Dowd, Kristen Wiig, Jon Hamm, Megan Fox
Gen film: Comedie
Jason (Adam Scott) şi Julie (Jennifer Westfeldt) sunt prieteni foarte buni încă din facultate, locuiesc în acelaşi bloc, au încredere unul în celălalt, dar nu simt niciun fel de atracţie reciprocă. Prietenii lor, Leslie (Maya Rudolph) şi Alex (Chris O' Dowd) sunt amuzanţi şi foarte direcţi, iar Ben (Jon Hamm) şi Missy (Kristen Wiig), foarte atrăgători şi înfocaţi – atât de înfocaţi încât chiar fac sex în toaleta restaurantului atunci când ies cu toţii.

Fool's Gold (2008)
Aurul nebunilor
Regia: Andy Tennant
Cu: Donald Sutherland, Kate Hudson, Matthew McConaughey
Gen film: Aventuri, Comedie, Romantic, Thriller, Dragoste
Tess şi Ben sunt un cuplu pornit în căutarea unei comori. După opt ani de căutari, cei doi se află la capătul puterilor şi-şi dau seama că nu mai simt nimic unul pentru celălalt, prin urmare divorţează. Un nou indiciu cu privire la locaţia comorii îi face să pornească iarăşi la drum, ceea ce le reaprinde pasiunea.

Life as We Know It (2010)
Viaţa aşa cum este ea
Regia: Greg Berlanti
Cu: Josh Duhamel, Katherine Heigl
Gen film: Comedie
Holly şi Eric sunt doi tineri mult prea preocupaţi de carieră pentru a avea o viaţă privată normală şi o relaţie de cuplu stabilă, motiv pentru care prima lor întâlnire romantică se transformă într-un dezastru. Dar cei doi sunt aduşi din nou împreună când devin tutorii micii Sophie, fiica nou-născută a unor prieteni care mor într-un accident de maşină. Va reuşi Sophie şi ciudata lor viaţă "de familie" să-i facă pe Holly şi Eric să se îndrăgostească unul de celălalt?

The Bounty Hunter (2010)
Recompensă cu bucluc
Regia: Andy Tennant
Cu: Gerard Butler, Jennifer Aniston
Gen film: Acţiune, Comedie, Romantic, Dragoste
Milo (Gerard Butler), un neîntrecut vânător de recompense, află că următoarea sa ţintă este nimeni alta decât fosta sa soţie, Cassidy (Jennifer Aniston). Aceasta s-a făcut vinovată de o infracţiune măruntă, a ieşit pe cauţiune şi apoi a "uitat" să apară la proces. Milo se va arunca în noua misiune cu şi mai mult zel decât de obicei, iar faptul că între el şi fosta soţie există multe probleme nerezolvate este doar unul dintre motive.

Letters to Juliet (2010)
Scrisori către Julieta
Regia: Gary Winick
Cu: Amanda Seyfried, Gael García Bernal
Gen film: Comedie, Romantic
O superbă comedie romantică, Scrisori către Julieta ne poartă către însoritele şi magnificele ţinuturi ale Italiei, acolo unde Sophie (Amanda Seyfried), o tânără scriitoare americană, se bucură de o vacanţă care îi va schimba viaţa pentru totdeauna. Aflată în Verona, oraşul marilor iubiri şi al legendarilor Romeo şi Julieta, Sophie este de-a dreptul fascinată de mitul scrisorilor către Julieta, aşa că se hotărăşte să ajute miile de îndrăgostiţi care an de an vin şi cer sfaturi pentru a-şi rezolva problemele sentimentale. Povestea începe când Sophie găseşte o scrisoare rătăcită, veche de 50 de ani...

What Women Want (2000)
Ce-şi doresc femeile
Regia: Nancy Meyers
Cu: Mel Gibson, Helen Hunt
Gen film: Comedie, Romantic
Nick Marshall, Bărbat cu B majuscul, este un burlac irezistibil, care îşi închipuie că învârte lumea pe deget. De altfel, s-a autoproclamat "darul făcut de Dumnezeu femeilor". Dar într-o noapte, în locuinţa sa amenajată "à la Sinatra", cineva îi dă un brânci, iar şocul îi deschide urechile mai mult decât ar fi visat el vreodată. Nick descoperă că a căpătat el însuşi un dar : poate auzi cele mai ascunse gânduri ale femeilor.

What to Expect When You're Expecting (2012)
Pregăteşte-te, că vine!
Regia: Kirk Jones
Cu: Cameron Diaz, Dennis Quaid, Elizabeth Banks, Jennifer Lopez, Matthew Morrison
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic
Descoperim experienţele a cinci cupluri care se pregătesc să se îmbarce în cea mai lungă, solicitantă şi plină bucurii călătorii din viaţă, aceea de a da naştere unui copil. Cu teamă, umor şi multe bătăi de cap, cei zece vor descoperi ce înseamnă să fii părinte. Filmul este inspirat de bestsellerul "What to Expect When You're Expecting", carte aleasă în SUA drept una dintre cele mai influente din ultimele decenii

What Happens in Vegas (2008)
Mariaj de Vegas
Regia: Tom Vaughan
Cu: Cameron Diaz, Ashton Kutcher
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste

The Proposal (2009)
Vrei să te însori cu mine?
Regia: Anne Fletcher
Cu: Ryan Reynolds, Sandra Bullock
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Margaret şi Andrew lucrează în aceaşi companie, Margaret este şefa strictă şi severă iar Andrew e genul de angajat neîndemânatic. Lucrurile sunt pe cale să se schimbe între cei doi în momentul în care Margaret află că aplicaţia pentru viza SUA îi este respinsă şi urmează să fie deportată în Canada

What a Girl Wants (2003)
Ce-şi doreşte o fată
Regia: Dennie Gordon
Cu: Amanda Bynes
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Daphne Reynolds (AMANDA BYNES) avea tot ce-şi putea dori orice fată, sau cel puţin aşa părea. Această spirituală tânără americancă are un stil unic al ei, neconvenţional, aflată în relaţii foarte bune cu boema sa mamă Libby (KELLY PRESTON) şi cu un viitor plin de promisiuni, dar în ciuda remarcabilelor sale posibilităţi, Daphne se simte incompletă

What's Your Number? (2011)
Care-i numărul tău?
Regia: Mark Mylod
Cu: Anna Faris, Chris Evans
Gen film: Comedie
O tânără priveşte înapoi în timp către cei douăzeci de bărbaţi cu care a avut relaţii şi se întreabă dacă nu cumva iubirea vieţii ei, alesul, se află printre acei oameni.

The Vow (2012)
Jurământul
Regia: Michael Sucsy
Cu: Channing Tatum, Rachel McAdams
Gen film: Dramă, Romantic, Dragoste
Acţiunea filmului se bazează pe cazul real al unei femei care îşi pierde memoria într-un accident de maşină şi face eforturi să-şi reconstruiască identitatea. Povestea cuplului Kim şi Krickitt Carpenter datează din 1993. La două luni după ce se căsătoresc, un camion le loveşte din spate maşina, şi de aici viaţa lor devine un coşmar

10 Things I Hate About You (1999)
10 lucruri nu-mi plac la tine
Regia: Gil Junger
Cu: Heath Ledger, Julia Stiles
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Varianta modernă a temei shakespeariene prezente în Îmblânzirea scorpiei. O tânără frumoasă, dar distantă, Kat, refuză orice băiat care îndrăzneşte să se apropie de ea. Obişnuitele petreceri ale colegilor, la care sora mai mica Bianca tânjeşte de mult, sunt pentru Kat plictisitoare. Conform hotărârii tatălui lor, Bianca nu poate ieşi din casă decât dacă este însoţită de Kat. Bianca şi câţiva colegi pun la cale planul îmblânzirii ei. Este nevoie de un băiat de care Kat să se îndrăgostească. Dar joaca lor este luată de Kat în serios.

The Ugly Truth (2009)
Adevărul gol-goluţ
Regia: Robert Luketic
Cu: Gerard Butler, Katherine Heigl
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Personajul principal al acestei comedii romantice este frumoasa Abby, producatoarea unui show de televiziune axat pe disecarea relatiilor de cuplu. Fiind fortata de catre superiorii ei sa il angajeze la emisiune pe carismaticul, atragatorul, ingamfatul si insuportabilul Mike in calitate de expert in relatii de cuplu, Abby ajunge sa accepte provocarea acestuia de a-si schimba total metodele de "agatament" pentru a pune mana pe fermecatorul ei vecin, Colin.

All About Steve (2009)
Totul despre Steve
Regia: Phil Traill
Cu: Sandra Bullock, Thomas Haden Church
Gen film: Comedie
Dupa o singura intalnire romantica cu Steve, un cameraman de la postul de televiziune CNN, inteligenta, draguta si excentrica autoare de rebusuri Mary Harowitz este convinsa ca si-a gasit sufletul-pereche si ca merita sa faca tot ceea ce ii sta in putinta pentru a-l cuceri pe barbat. Intrucat Steve lucreaza la departamentul de stiri si este obligat prin natura profesiei lui sa calatoreasca foarte mult, Mary il urmareste pe tot cuprinsul Statelor Unite ale Americii in speranta ca il va face sa in

Not Suitable for Children (2012)
Regia: Peter Templeman
Cu: Alice Parkinson, Bojana Novakovic, Ryan Kwanten
Gen film: Romantic

The Switch (2010)
Schimbul
Regia: Josh Gordon, Will Speck
Cu: Jennifer Aniston, Jason Bateman
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
Kasie (Jennifer Aniston) se află în căutarea bărbatului perfect... pentru a o lăsa însărcinată. Cum ceasul ei biologic bate din ce în ce mai puternic, Kassie începe să se teamă că bărbatul visurilor sale e posibil să nu existe de fapt. Wally, agitatul ei prieten cel mai bun, este foarte îndrăgostit de ea, bineînţeles...pe ascuns şi asta pentru că niciodată nu s-ar putea ridica la standardele ei. Într-un moment de cruntă beţie, Wally îşi ia inima în dinţi, pune mâna pe eprubetă şi schimbă donaţia bărbatului ideal, cu propriul său act de bunătate. Pe măsură ce copilul creşte devine mult prea evident cine este adevăratul tată. O serie de neînţelegeri şi resentimente hilare se dezlănţuie din acest moment, lăsându-ne să credem ca până la urmă Kassie şi Wally ar mai putea avea o şansă în dragoste.

Just Go with It (2011)
Nevastă de împrumut
Regia: Dennis Dugan
Cu: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Brooklyn Decker
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Pentru a avea aventuri cu femei, Danny (Sandler), un chirurg plastic de succes, se pretinde nefericit în căsătorie. Când dă peste cea care pare a fi femeia visurilor lui, nu foloseşte această metodă, dar ea nu întârzie să descopere verigheta falsă folosită pentru un plus de realism. Decât adevărul, Danny preferă să-i spună că e în prag de divorţ, dar noua iubită are o pretenţie inimaginabilă: pentru a-l crede, trebuie să i-o prezinte pe viitoarea fostă soţie. Ca s-o convingă, Danny îi cere ajutorul colegei sale de birou, Katherine (Jennifer Aniston).

Friends with Benefits (2011)
Prietenie cu folos
Regia: Will Gluck
Cu: Justin Timberlake, Mila Kunis
Gen film: Comedie, Romantic
Dylan şi Jamie sunt atât de ocupaţi, încât sinuosul protocol al întâlnirilor romantice li se pare extenuant. Tot ce-şi doresc este să-şi găsească un partener de sex ca să se mai destindă din când în când, dar fără complicaţiile de rigoare! Cei doi devin astfel "prieteni cu beneficii", dar ce se întâmplă când unul începe să simtă mai mult decât şi-a propus iniţial?

Just Friends (2005)
Prieteni şi atât
Regia: Roger Kumble
Cu: Amy Smart, Ryan Reynolds
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Chris Brander a fost intotdeauna prieten cu Jamie Palamino, dar acum este timpul sa decida care va fi pasul urmator in relatia lor.
Dezamagit de refuzul acesteia, Chris va pleca din oras si va deveni un cunoscut manager de muzica. Peste ani el se intoarce acasa printr-o conjunctura favorabila, o va reintalni pe Jamie si va incearca sa-i fie mai mult decat un simplu prieten.

Holiday in Handcuffs (2007)
Sarbatori in catuse
Regia: Ron Underwood
Cu: Mario López, Melissa Joan Hart
Gen film: Comedie, Familie, Romantic, Dragoste
Trudie (Melissa Joan Hart), o pictorita aspiranta care pentru moment e fortata sa isi accepte conditia de chelnerita, se afla la o rascruce. Presata sa isi multumeasca parintii, merge la un interviu pentru o noua slujba, dar totul decurge extrem de prost. Cat ai clipi, ea se trezeste si parasita de iubit ceea ce, asa cum doi plus doi fac patru, o conduce direct la o cadere nervoasa. Si de parca toate astea nu ar fi fost suficiente, Trudie trebuie sa mai si gaseasca un nou iubit pe care

Good Luck Chuck (2007)
Charlie Talisman
Regia: Mark Helfrich
Cu: Jessica Alba, Dane Cook
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
La o nunta, Charlie descopera ca fiecare femeie cu care a facut sex s-a casatorit imediat dupa aceea. Reputatia de purtator de noroc ii da viata peste cap lui Charlie, pentru ca femeile fac coada la usa apartamentului lui, in speranta ca dupa o partida cu acesta se vor casatori in sfarsit. Dar Charlie vrea si dragoste, nu doar sex, si, cand se indragosteste de Cam, el trebuie sa faca cumva sa fie dezlegat de blestem.

How to Lose a Guy in 10 Days (2003)
Cum să scapi de un tip în 10 zile
Regia: Donald Petrie
Cu: Kate Hudson, Matthew McConaughey
Gen film: Comedie
UNUL DINTRE EI MINTE. LA FEL SI CELALALT. Andie Anderson (Kate Hudson), redactor la Revista Composure, se decide sa scrie un articol despre toate actiunile prin care femeile reusesc sa-i indeparteze pe barbati. Ea trebuie sa gaseasca un barbat pa care sa-l faca sa se indragosteasca de ea, ca apoi sa-l paraseasca... si toate acestea numai in 10 zile.

How Do You Know (2010)
Cum ştii dacă ai noroc?
Regia: James L. Brooks
Cu: Reese Witherspoon, Paul Rudd, Jack Nicholson, Owen Wilson
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
În vârstă de 27 ani, Lisa Jorgenson (Reese Witherspoon), fostă sportivă, simte că tinereţea începe să i se încheie. Ca şi când nu s-ar fi simţit suficient de nesigură pe ea, frumoasa femeie se trezeşte în mijlocul unui triunghi amoros după ce George, un corporatist aflat într-o criză de identitate, începe să o curteze, rivalizând astfel la poziţia de prim-peţitor pe care o deţinea Manny, un jucător de baseball.

Just Like Heaven (2005)
Ca în rai
Regia: Mark S. Waters
Cu: Reese Witherspoon, Mark Ruffalo
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Elizabeth Masterson (Reese Witherspoon) este un doctor dedicat, care petrece mai multe ore la munca decit acasa si este prea ocupata ca sa mai aiba si o viata personala. Intr-o noapte are un accident de masina, in urma caruia devine un spirit, captiva intre Rai si pamant.

Just Married (2003)
Tineri însurăței
Regia: Shawn Levy
Cu: Ashton Kutcher, Brittany Murphy
Gen film: Comedie
A FOST LUNA DE MIERE PERFECTA... ASTA INAINTE DE A INCEPE. Tinerii Sarah si Tom se casatoresc impotriva dorintei parintilor ei, si pleaca in luna de miere in Europa. Dar parintii lui Sarah incearca din toate puterile sa-i desparta pe cei doi tinei insuratei. Cei doi vor avea o luna de miere plina de intamplari neprevazute care la va pune rabdarea la incercare...

Just My Luck (2006)
În căutarea norocului
Regia: Donald Petrie
Cu: Chris Pine, Lindsay Lohan
Gen film: Comedie, Fantastic, Romantic, Dragoste
Ashley este o tânără norocoasa a cărei stea nu ştie decât să urce. Jake, în schimb, este un tânăr ghinionist care parcă s-a resemnat deja în faţa necazurilor prin care trece adesea.
După ce reuşeşte să-şi scoată şefa din încurcătură, Ashley este promovata, fiind însărcinată să se ocupe de petrecerea unui client important. Jake, însă, nu reuşeşte nimic din ce îşi propune, dar nici se dă bătut

The Accidental Husband (2008)
Un soţ în plus
Regia: Griffin Dunne
Cu: Colin Firth, Jeffrey Dean Morgan, Uma Thurman
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Cand gazda unui talk-show difuzat la radio (Emma Lloyd) sfatuieste o ascultatoare sa se desparta de prietenul ei, fostul parasit se hotaraste sa se razbune.

No Strings Attached (2011)
Fără obligaţii
Regia: Ivan Reitman
Cu: Ashton Kutcher, Natalie Portman
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Emma (Natalie Portman) şi Adam (Ashton Kutcher) sunt prieteni de-o viaţă. E suficientă o noapte de sex pentru ca totul să rişte să se ducă pe apa sâmbetei. Pentru a-şi proteja relaţia de prietenie, cei doi fac un pact şi decid să aibă o relaţie strict "fără obligaţii." "Fără obligaţii" înseamnă fără gelozie, fără aşteptări, fără certuri, fără flori, fără alinturi. Înseamnă că fiecare are voie să facă orice vrea, cu cine vrea, în orice loc public vrea, atâta timp cât niciunul nu se va îndrăgosti. Acum se pune întrebarea: poţi face sex cu cineva fără să cazi în mrejele iubirii? Oare va supravieţui prietenia lor?

Love and Other Drugs (2010)
Dragoste şi alte dependenţe
Regia: Edward Zwick
Cu: Jake Gyllenhaal, Anne Hathaway
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Bazată pe cartea autobiografică "Hard Sell: The Evolution of a Viagra Salesman" a autorului Jamie Reidy, comedia romantică "Love and Other Drugs" explorează deopotrivă metodele lipsite de etică ce se practicau în anii '90 în industria farmaceutică din Statele Unite ale Americii şi idila frumoasă care se înfiripă între un agent de vânzări ambiţios şi o artistă rebelă

Love Actually (2003)
Pur şi simplu dragoste
Regia: Richard Curtis
Cu: Keira Knightley, Hugh Grant, Colin Firth
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
Viaţa a opt cupluri diferite, care încearcă să se descurce cu problemele vieţii sentimentale...
Filmul este o comedie romantică produsă de aceeaşi echipă care a realizat Patru nunţi şi o înmormântare, Jurnalul lui Bridget Jones şi "Notting Hill".

A Lot Like Love (2005)
Din prea multa dragoste
Regia: Nigel Cole
Cu: Ashton Kutcher, Amanda Peet
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
In timpul calatoriei de la Los Angeles spre New York, intre Oliver (Ashton Kutcher) si Emily (Amanda Peet) se creeaza o conexiune, pentru ca in final sa ajunga la concluzia ca nu se potrivesc. Soarta le joaca insa o farsa si in urmatorii 7 ani ei se vor reintalni de mai multe ori ajungand de la simple cunostinte la buni amici si in final... iubiti?

Love at First Hiccup (2009)
Love at First Hiccup
Regia: Barbara Topsøe-Rothenborg
Cu: Devon Werkheiser
Gen film: Comedie

Catch and Release (2007)
Drumul spre regăsire
Regia: Susannah Grant
Cu: Jennifer Garner
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
După moartea neaşteptată a logodnicului ei, Gray (Jennifer Garner) caută alinare în compania prietenilor: amuzantul Sam, exagerat de seriosul Dennis şi Fritz, un iresponsabil afemeiat în care ea nu poate avea nici urmă de încredere. Pe măsură ce secrete despre logodnicul ei, pe care-l considera bărbatul perfect, ies la iveala, Gray ajunge să înţeleagă noile faţete ale acestuia şi, în acelaşi timp, descoperă că poate fi atrasă de ultimul bărbat de care credea că s-ar putea îndrăgosti

Killers (2010)
Un cuplu mortal
Regia: Robert Luketic
Cu: Ashton Kutcher, Katherine Heigl
Gen film: Acţiune, Comedie, Thriller
Povestea din "Five Killers" incepe cand o femeie intalneste barbatul visurilor ei in timpul unei vacante. Dupa ce se casatoresc, cei doi isi dau seama ca vecinii lor sunt asasini angajati sa-i ucida.

One for the Money (2012)
Face toţi banii
Regia: Julie Anne Robinson
Cu: Katherine Heigl, Jason O'Mara, Daniel Sunjata
Gen film: Acţiune, Comedie, Crimă, Thriller
Şomera şi proaspăt divorţata Stephanie Plum (Katherine Heigl) primeşte o slujbă în firma de cauţiuni pe datorie a vărului ei, unde prima ei sarcină o pune pe urmele unui poliţist local căutat

This Means War (2012)
Să fie război!
Regia: McG
Cu: Reese Witherspoon, Chris Pine, Tom Hardy
Gen film: Acţiune, Comedie, Romantic, Dragoste
Chris Pine şi Tom Hardy sunt cei mai buni agenţi operativi ai CIA, care sunt şi parteneri inseparabili şi cei mai buni prieteni... până ce se îndrăgostesc de aceeaşi femeie (Reese Witherspoon). După ce, odată, au ajutat la dărmarea unor întregi naţiuni inamice, acum îşi folosesc capacităţile incomparabile şi un întreg arsenal de gadgeturi de înaltă tehnologie împotriva celor mai mari inamici pe care i-au întâlnit vreodată - ei înşişi.

It's a Boy Girl Thing (2006)
În pielea altuia
Regia: Nick Hurran
Cu: Samaire Armstrong
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Woody şi Nell se cunosc din copilărie, sunt vecini, dar sunt total diferiţi. Woody are o bursă sportivă, în timp ce Nell învaţă mult pentru a frecventa cursurile de la Yale. În plus, nu se pot suferi. Din păcate, o ceartă care izbucneşte între ei în faţa unui exponat aztec dintr-un muzeu, are un efect devastator: cei doi se trezesc a doua zi că au trupul celuilalt. Şi asta nu e totul: fiecare distruge sistematic viaţa celuilalt, până când îşi dau seama că trebuie să colaboreze ca să o scoată la capăt.

The Perfect Man (2005)
Barbatul Perfect
Regia: Mark Rosman
Cu: Heather Locklear, Hilary Duff
Gen film: Comedie, Dramă, Romantic, Dragoste
Adolescenta Holly Hamilton (Hilary Duff) s-a sãturat sã se mute de fiecare datã când Jean, mama ei (Heather Locklear), are o crizã în relatiile cu bãrbatii. Pentru a-i atrage atentia de la ultima alegere gresitã, Holly pune la cale un plan perfect pentru un bãrbat perfect...un admirator secret imaginar, care flirteazã cu Jean pentru a-i întãri respectul de sine.
Dar când relatia virtualã prinde aripi, Holly trebuie sã gãseascã un bãrbat si îl împrumutã pe fermecãtorul unchi a

Ghosts of Girlfriends Past (2009)
Fantomele fostelor iubite
Regia: Mark S. Waters
Cu: Jennifer Garner, Matthew McConaughey
Gen film: Comedie, Romantic, Dragoste
Cu mai multe comedii romantice de succes în filmografie, Mark Waters (Freaky Friday, Mean Girls, Just Like Heaven) ni-l prezintă acum pe Connor Mead, (Matthew McConaughey) un burlac care, aflat în ajunul nunţii fratelui sau mai mic, începe să fie bântuit de fantomele fostelor iubite.

Never Been Kissed (1999)
Un sărut adevarat
Regia: Raja Gosnell
Cu: Drew Barrymore
Gen film: Comedie
Josie Geller vrea mai mult de la viata. Ca redactor de douazecisicinci de ani la cel mai respectat ziar din Chicago, The Chicago Sun, ea tanjeste sa devina reporter. Josie este talentata in meseria ei dar complet depasita cand e vorba de viata personala. In liceu era o tocilara pe care inca copii o strigau Gasculita Josie. N-a avut niciodata o relatie serioasa cu un barbat. Josie se plange ca, de fapt, n-a fost niciodata sarutata cu adevarat. Dar lucrurile sunt pe punctul de a se schimb

| CălinPL a răspuns:

Furry vegance cred ca asa se cheama sau un nebun in africa sau superhero movie.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://dcomedie.cabanova.com/filme-de-comedie.html
Sunt foarte bune, o sa fi multumit
Sper sa iti placa.

| girlpoisson555 a răspuns:

The First Time, She's The Man, The Future Boyfriend.

| AndraaaN a răspuns:

17 again!

| JeLove a răspuns:

Comedie am privit de curand,, The Dictator'' si ti-l recomand iar de dragoste stiu,, 3metros sobre el cielo'' si continuarea,, I want you 2012''.