| anonim_4396 a întrebat:

Ce filme psihologice interesante imi recomandati? Care ar fi povestea lor?

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Este genul meu de filme preferat. Am cateva recomandari...
1. Memento (2000) - este deja un clasic la categoria asta. Filmul se joaca cu mintea ta inca de la inceput, te captiveaza, iar daca ratezi pana si un minut, s-ar putea sa nu mai intelegi povestea. Este vorba despre un barbat care sufera de pierderea memoriei pe termen scurt, care incearca sa-i razbune moartea sotiei sale. Merita vazut cu siguranta!
2. Requiem for A Dream (2000) - filmul meu preferat dintotdeauna. Urmareste activitatea a 4 persoane (dintre care 3 adolescenti) in timpul dependentei de droguri. Film socant, care nu este recomandat oricui.
3. Hannibal (seria) - viata faimosului Hannibal "The Cannibal" Lecktor. O adaptare reusita a romanului cu acelasi nume al lui Thomas Harris. In total sunt 5 filme (dintre care unul este o reconstituire), iti pot spune ordinea si detalii despre fiecare film in parte daca esti interesat/a, doar anunta-ma.

As avea foarte multe recomandari, dar astea sunt cele mai bune. Parerea mea este ca niciunul din filmele facute in prezent nu le vor egala pe cele de mai sus.
Vizionare placuta!

2 răspunsuri:
| TorenT a răspuns:

Good Will Hunting si A beautiful Mind. Sunt filme exceptionale si merita. Le recomand cu multa caldura( Nu vreau sa-ti spun despre ce e vorba ca sa nu-ti stric nimic dinainte)

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Alice in tara filmelor porno!
alba ca zapada si cei 7 pwl@r@y