| Ramo137 a întrebat:

Ce inseamna director executiv?
dau funda cat mai detaliat.
ma intereseaza la filme sau desene

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Directorul executiv este principalul coordonator si responsabil al punerii in practica ale proiectelor dintr-o firma.
Pot exista si alti directori pentru diferite ramuri (departamente) principale, iar ei au un singur sef: directorul general.

1 răspuns:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

O firma poate avea mai multi directori.Cel mai mare dintre ei, este cel general, apoi executiv, apoi altii. Ceva detaliat poti ggasi aici: http://legislatiamuncii.manager.ro/......cutiv.html