| LuccaToni a întrebat:

Ce nu am inteles in Avengers Endgame, cum a reusit Capitanul America sa lupte cu ciocanul lui Thor. Cum?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Tatal lui Thor a pus o vraja pe acel ciocan. Vraja spune ca oricine e vrednic poate sa il foloseasca si sa devina la fel de puternic ca Thor. A fi vrednic in filmele Avengers inseamna sa fi in stare sa iti dai viata pentru altii si in general sa ai o inima pura, etc. Capitanul America indeplineste aceste conditii si de aceea ciocanul considera ca este vrednic.

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

''Only the worthy can lift it'', deci pur si simplu, a fost vrednic.
https://www.youtube.com/watch?v=o3bhQwY0KCY si asta a fost un hint ca poate sa il ridice.

| Arrakis a răspuns:

Wrong question.
Ce sa cauti logica in Avengers...