| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre serialele/telenovelele turcești?
Considerați că sunt mai bune sau mai slabe decât cele sud-americane?
Argumentați-vă răspunsul.

Răspuns Câştigător
| LanaDelRayFan a răspuns:

Fiecare are ceva aparte. In legatura cu serialele turcesti se abordeaza mereu tema "baiatul bogat, fata saraca" sau "dragoste neimplinita". Turcii in general sunt pasionali si stiu sa arate asta si in seriale. Dar sunt si unele seriale ok, din care chiar ai ce invata, spre ex serialul Paramparca, daca l-ai urmarit. Daca nu, recomand, daca nu vrei ceva siropos. E frumoasa morala de la sfarsit. Daca vrei ceva romantic si tris, Kara Sevda.
Eu una prefer serialele turcesti, ma atrag mai mult.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"telenovelele turcești? mai slabe decât cele sud-americane?"

oooo, da
"Argumentați-vă răspunsul."

nu-mi plac și basta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sigur sunt si seriale foarte interesante turcesti. Unele mai bune, altele mai putin bune. Dar asta este valabil pentru orice serial din lume.

Cat despre mine, nu ma uit la seriale turcesti.

| Sophieka a răspuns:

Nu mi-a placut niciodata niciun fel de telenovela! Nu as sta sa urmaresc niste drame prostesti indiferent de origine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baga-te pe seriale si filme japoneze, chinezesti si coreene.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Recomand serialul thailandez

TharnType The Series https://www.dailymotion.com/video/x7xmx6v

| badpanda a răspuns:

La fel de enervante si previdibile.

| Vasile2003 a răspuns:

Serialele/Telenovelele turcești sunt chiar destul de bune ...chiar dacă mai mereu abordează aceeași temă, pasiunea și emoțiile transmise chiar mi se par peste cele sud-americane...momentan nu am văzut prea multe seriale turcești, dar cele pe care le-am văzut, cum ar fi Sol Yanim, Her Yerde Sen, Prețul Fericirii, etc s-au ridicat la așteptările mele. Vizionare plăcută!

| Lauramee a răspuns:

Mie personal nu imi plac deoarece prefer sa urmaresc un serial in engleza.
Turca e enervanta, obositoare+ ca ideile sunt slabe.