| rapp2020 a întrebat:

Cel mai frumos film de dragoste vazut?(il vad si eu si funda)

10 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Romeo si Julieta in regia lui Franco Zefirelli, poate de aceea imi pare cea mai frumoasa ca l-am vazut la virsta de 14 ani si a avut un impact deosebit asupra mea dupa film am mers in baie si am plins jumate ora.

| educatie2021 a răspuns:

Lake house, Notebook

| Bacemi a răspuns:

Virgin Snow, o coproductie japonezo-coreeana.

Il gasesti pe youtube impartit in filmulete mici, cu subtitrare engleza : https://www.youtube.com/watch?v=sw251l-o6Ko

M-a impresionat pentru ca ne aduce in fata simplitatii iubirii.

| Dariusuu a răspuns:

P.S I love you

| DNSK a răspuns:

De obicei, filmele de dragoste bune sunt drame. Remember me, The reader, Antonement. Ar fi ele mai multe, dar n-am vrut sa abuzez.Ai cerut doar unul

| Vix999 a răspuns:

A walk to remember

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Sweet November" e foarte bun, cu actori foarte buni.E o drama, dar n-are cum sa nu te puna pe ganduri (macar) povestea lor de dragoste. http://www.cinemarx.ro/filme/Sweet-November-Idila-de-noiembrie-2400.html

| rapp2020 explică:

Rember me m-am uitat dar nu l-am inteles...mai ales sfarsitul de ce so omoratthinking

| Mihai26 a răspuns:

Crazy stupid love, Friends with benefits, No strings attached, This means war, preferatul meu e primul.

| Kath16 a răspuns:

Twilight.