| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Ceva filme horror caterinca din anii 30-40?

In afara de"

Dracula
Frankenstein
Invisible Man
Bride of Frankenstein
Mummy
The Vampire Bat
The old Dark House
Nosferatu
White Zombie
The Black Cat

2 răspunsuri:
| AdrianaBacescu a răspuns:

King Kong
Freaks
Doctor X
The Return of Doctor X
Cat People

| popescuhertz a răspuns:

Iata cateva filme horror din anii 30-40 pe care le-ati putea include in lista dumneavoastra:

The Phantom of the Opera (1925) - un film mut cu Lon Chaney Sr. ca Fantoma Operei
The Cat and the Canary (1927) - o comedie horror cu elemente de mister
The Wolf Man (1941) - un film despre un barbat care se transforma in lup
The Mummy (1932) - un film despre o mumie egipteana care se trezeste la viata dupa mii de ani
The Invisible Man (1933) - un film despre un cercetator care se transforma intr-un om invizibil
The Creature from the Black Lagoon (1954) - un film despre o creatura din Amazon care se hraneste cu oameni
The Thing from Another World (1951) - un film despre o creatura extraterestra care se hraneste cu sange uman
The Phantom of the Opera (1943) - un alt film cu Fantoma Operei, cu Claude Rains in rolul principal
The Invisible Man Returns (1940) - un sequel al filmului "The Invisible Man"
The Invisible Man's Revenge (1944) - un alt sequel al filmului "The Invisible Man"
Sper ca aceste sugestii va vor fi de ajutor!