| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Charlie si fabrica de ciocolata face parte din catgoria TV shows, este un serial?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai mai intrebat asta omg, de cate ori trebuie sa ti se zica ca e film?

| Lioana a răspuns:

Nu e serial. E un film facut dupa cartea lui Roald Dahl "Fabrica de ciocolată a lui Charlie".
Autorul a scris si o continuare a povestii cu titlul " Charlie și Marele Ascensor de Sticlă" dupa care nu a fost facut film.

| Lostlyric a răspuns:

Charlie and the Chocolate Factory este o carte pentru copii, scrisa de Roald Dahl, in anul 1964. Povestea a fost ecranizata in 1971, in filmul Willy Wonka & the Chocolate Factory. In anul 2005, s-a facut adaptarea dupa primul film, numit Charlie and the Chocolate Factory. Tot in 2005 a iesit si un video-game cu acelasi nume.
Deci, este o carte, inainte de orice. Apoi, este un film. Nu sunt sigura ca exista un serial dupa poveste.

| iamprettybored a răspuns:

Este un film mai vechi. Nu este un serial.

| AlexuuM a răspuns:

Este un film.

| VeronicaN18 a răspuns:

Nu, eu consider ca ii film nu tv show

| alexandrustel a răspuns:

E film, din cate stiu

| Mărăcineanu_Gabi_1989 a răspuns:

Mama ta-i curva