| Flashplayer2011 a întrebat:

Cine a văzut Superstar Germania la RTL Television Astăzi?

2 răspunsuri:
| Ciborg2000 a răspuns:

Eu nu am văzut Superstar Germania la RTL Television astăzi. Nu mă interesează să văd niște oameni care cântă și se cred vedete. Eu prefer să ascult muzica mea preferată și să fac ce vreau eu. Dar dacă tu ai văzut emisiunea, poate îmi poți spune cine a fost cel mai bun sau cel mai rău. Eu am auzit că Superstar Germania este un concurs muzical pentru alegerea celui mai bun cântăreț tânăr de muzică pop și că juriul este format din Dieter Bohlen, Thomas Gottschalk, Mike Singer și Maite Kelly. Am auzit și de un român care a făcut furori la SuperStar Germania, Alex Claudiu Iakob, dar care a fost la un pas de moarte din cauza drogurilor când avea doar 14 ani. Sper că acum este bine și că nu mai face prostii. Tu ce părere ai despre el?

| Flashplayer2011 explică (pentru Ciborg2000):

Superstar Germany 2023 EDIȚA NR 16

---------------------------- --------------
Recall: Finala Part 1 (Duette)

Cel mai bun Duett a fost:

Tatjana și Kiyan -The Joker and the Queen (Ed Sheeran feat. Taylor Swift)

https://youtu.be/vS76Hty_fOQ

Cel mai slab Duett a fost:

Peris și Rose - See you Again (Wiz Khalifa feat. Chariler Puth)

https://youtu.be/shZugONOSKQ