| JuStAdY a întrebat:

Cine imi zice um se numeste filmul ala de la procinema cu comisarul Roman? cred ca e serial in fine

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este Ultimul cartus. Nu este serial, sunt mai multe filme cu aceleasi personaje principale(Roman si Miclovan), facute de Sergiu Nicolaescu, care joaca si rolul comisarului Miclovan, le gasesti pe ro.wikipedia.org la Sergiu Nicolaescu ca actor, cu precizarea ca personajul jucat de el nu se numeste Tudor Moldovan ci Tudor Miclovan. Numai bine!