| categoriagrea a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un nume de film, vechi. vazut prin 97-98.
Pe net am tot cautat si nu am gasit. Am incercat sa imi amintesc numele filmului dar nu am reusit. Ceva de prin film imi amintesc. era vorba despre un diamant. care ajunge sa fie inghitit de un strut. actiunea nu stiu exact unde se petrece Africa sau Australia. Filmul este o comedie care imi aminteste de copilarie. Daca stie cineva ceva rog sa lase mesaj. Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steaua sudului.asa se numea filmul, si diamantul.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steaua sudului.asa se numea filmul, si diamantul.dar sa stii ca filmul e mult mai vechi cred.eram eu copil, cand l-am vazut.doar sa mai fie vreunul. stiu ca pe strut il chema olga.

| aladinbeci a răspuns:

Categoriagrea, nu stiu numele filmului, dar s-ar putea sa fie facut dupa cartea "Steaua Sudului" scrisa de Jules Verne. Cel putin actiunea, asa cum ai zis tu, seamana.

| Anisoara999998766 a răspuns:

Buna cauta pe cinemaxx e si gratis si poti cauta orce film, dar vezi ca la unele filme trebuie sa-ti faci un cont

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.port.ro/.......film_page

| categoriagrea explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, nu pot sa votez pentru ca sunt nou pe TPU.

| categoriagrea explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri, nu pot sa votez pentru ca sunt prea nou pe TPU.