| Joanne a întrebat:

Buna TPU! Am vazut acum ceva timp un film caruia nu ii stiu numele si ma gandeam ca ma puteti voi ajuta sa il gasesc.

Actiunea se derula in jurul domnului D(Mister D), profesor de istorie ce ii tine locul directorului care a murit(?).
Un alt personaj principal este un baiat, nepotul directorului ce ajunge sa fie elev al domnului D.
Tatal acestui baiat este si el profesor, si incet-incet el devine gelos pe noul profesor de istorie deoarece acesta avea un mod diferit de predare, motiv pentru care toti elevii il placeau mai mult decat pe el.
Filmul se sfarseste cu moartea domnului D...

Nu imi amintesc prea multe, insa sper sa fie suficiente detalii pentru a va da seama de numele filmului.
Vreau cu orice pret sa il gasesc pentru ca m-a marcat si mi-as dori sa il revad. Am tot cautat atunci, insa nu l-am gasit. De TPU nu stiam, deci nu am avut nicio sansasad.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Castiel_5092 a răspuns:

Nu stiu thinking s-ar putea sa fie School of Life

1 răspuns:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poate daca ai sti numele macar al unui actor. Exista site-ul IMDB pe care poti gasi aproape orice in materie de filme.