| florryswetty a întrebat:

Cine poate sa-mi zica si mie pe scurt ce se intampla in filmul "la fantasma de elena"?
va rog!

Răspuns Câştigător
| LoOvE a răspuns:

Elena Lafe este o tanara ce are o viata linistita alaturi de tatal ei, intr-un hotel condus de acestia, pe marginea marii.Este o fire sincera, pasionala, loiala, dar care nu a cunoscut niciodata dragostea. Si la fel ca barbatul care va intra in viata ei, iubeste caii, avand unul al ei ce se numeste Gitano.

Eduardo Giron este un tanar bogat, fiind un important impresar in lumea cailor. A fost casatorit cu una din verisoarele lui gemene, care se numea tot Elena, insa care in ziua casatoriei s-a aruncat de pe acoperisul casei lor.

In timp ce mergea cu masina, are loc un accident, unde este ranit si Elena Lafe il gaseste. Ingrijindu-l, amandoi se indragostesc unul de celalalt si hotarasc sa se casatoreasca. Aducand-o acasa, fiind saraca familia o respinge si incearca sa ii faca viata imposibila. Dar mai este un personaj impotriva ei: chiar fantoma fostei sotii a lui Eduardo, Elena auzindu-i vocea dintr-un loc inchis cu usa, dar in care decide sa intre afland secrete ce ii vor schimba existenta.