| AndreeaDeea2003 a întrebat:

Cine stie care e numele real al personajelor din Suleyman? Dau fundoi, funda si fundita

2 răspunsuri:
| alex500 a răspuns:

Nehabat cehre-ayse hafsa sultan
nur aysan-mahidevran sultan
filiz ahmet-nigar kalfa
meryem uzerli-hurrem sultan
halit ergenc-suleiman magnificul
okan yalabic-pargali ibrahim pasa
selma ergec-hatice sultan
melike yalova-printesa isabella fortuna!
Funda?big grin

| supermarketuldefilme a răspuns:

Halit Ergenç = Sultanul Suleyman Magnificul, al 10-lea Sultan al Imperiului Otoman
Nebahat Çehre = Hafsa, mama Sultanului
Meryem Uzerli = Sultana Hürrem si apoi sotia Sultanului cu care are 5 copii
Okan Yalabik = Pasa Ibrahim din Parga, Marele Vizir al Imperiului Otoman si sotul lui Hatice
Nur Aysan = Sultana Mahidevran, mama primului copil al Sultanului
Selma Erceç = Hatice, sora Sultanului
Mehmet Günsür = Şehzade Mustafa, primul copil al Sultanului cu Sutana Mahidevran
Gürbey İleri = Şehzade Mehmed, primul copil al Sultanului cu Sultana Hürrem
Pelin Karahan = Sultana Mihrimah, fata Sultanului cu Sultana Hürrem
Filiz Ahmet = calfa Nigar [servant and apprentice in the harem]
Fatih Al = Matrakçı Nasuh, mathematician, istoric, geograf, inventator
Burak Özçivit = beiul Malkoçoğlu Bali
Ezgi Eyüboğlu = Aybige, nepoata Sultanei Mama, printesa din Crimeea, indragostita de Bali Bey