| InvizibLeUser a întrebat:

Cine stie un dese animat in limba romana pentru copii mici, pentru sora mea, va rog!

Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Looney Tunes (Bugs Bunny, Duffy Duck, Piggy, etc.), Familia Flinstone, Tom & Jerry, Barbie - the little mermaid, Lolek si Bolek, Povestiri maghiare, Copii de la 402, Viata cu Louie, Brace Face (zambetul lui Sharon).
Sunt desene educative, frumoase. Nu cu batai, razbunari, fel si fel de chestii care sa aiba influenta negativa asupra copiilor.
Te poti uita si pe : www.desenele-copilariei.net

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.pe minimax e arthur, sau povesti din folcrorul maghiar!

| bogdan_7896 a răspuns:

Iti recomand o desene animata pe care a vazuta si fratele meu de 5 ani: Haw to train a dragon-e foarte bun, are si morala

| deea_5723 a răspuns:

Incearca Lolek si Bolek...nu sunt romanesti...dar nu se vorbeste acolohee hee
sper sa ii placa.happy

| InvizibLeUser explică:

Multumesc, dar problema e ca minimax nu-i place, anume desene animate cu maugli, mica sirena si de astea are 4 ani. si imi spune sa fie numaidecit cu cuvinte ca altfel imi face isterica si nu o pot linisti laughing, multumesc pentru raspuns

| ThinkBlue a răspuns:

Poti cauta pe youtube simsala grimm in romana si iti da acolo mai multe variante big grin

| emonika98 a răspuns:

Tom si Jerry. E cel mai potrivit pentru copii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe minimax!winkingori sunt o gramada...dar eu iti sugerez minimax! nu ca m-as uita adica m-am uitat cand eram mai mica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand un film big grin ''Veronica''. E vechi dar e foarte frumos.