| Ichigo a întrebat:

Cum exista Mangashop pentru manga, pentru DvD cu anime nu exista in Romania nici un site online asemanator care sa distribuie? Daca nu, atunci exista ceva magazin unde sa se comercializeze? Chiar daca este numai in Bucuresti de exemplu?

1 răspuns:
| ryuu a răspuns:

Din cate stiu eu nu exista un magazin virtual gen Mangashop dar care sa vanda Dvd-uri. Iar un magazin real dedicat anime-rilor slabe sanse. Deoarece la noi in Ro, cultura anime-urilor nu este chiar asa de dezvoltata cum ar fi in alte tari europene in care sa ai un magazin real dedicat lumii anime (cu postere, volume, dvd-uri, etc). Dar incearca sa cauti in librariile astea mari gen Diverta, Carturesti, etc.; Deoarece eu am dat de dvd-uri cu anime-uri in Carturesti Constanta. Ce e drept doar cateva DvD-uri (cateva insemnand 4-5 DvD-uri). Poate la Carturesti din Buc o sa gasesti mai multe. Sau incearca prin mall-urile din Buc. daca nu ai cautat dejea. Sper sa-ti fi fost de ajutor. Mult noroc in cautarea lor. Sper sa ai noroc.