| sadhna_3234 a întrebat:

Cum le cheama pe sadhna si ragini in realitate din culoarea fericiri?

3 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Sara Khan...Sadhna Rajvansh
Parul Chauhan... Ragini Rajvansh
Numele tuturor actorilor din serial le gasesti aici http://hindi-si-altele.forumgratuit.ro/t73-personaje-bidaai

| XSadhnaX a răspuns:

Buna :]

♥Pe Sadhna o cheama Sara Khan♥ (preferata meaaa:X)
♥Pe Ragini o cheama Parul Chauhan♥

Daca vrei iti zic si celelalte numewinking Nu stricahee hee

Alok Nath (Prakashchand Sharma)♥
Vibha Chibber (Kaushalya)♥
Angad Hasija [Alekh]♥
Kinshuk Mahajan [Ranvir]♥
Seema Kapoor [Vasundhara] - la femeia asta nu pun nicio inimalaughingma enervv rau in ultima vremestraight face
Avinash Vadhawan [Indrajeet]♥
Natasha Rana [Ambika]♥
Vimresh Roshan [Naveen]♥
Preeti Puri [Avni]♥
Naveen Saini [Vineet]♥
Ashita Dhawan [Malti]♥
Amardeep Jha [Sumitra] ♥

| Madalina102 a răspuns:

• Parul Chauhan- Ragini Rajvansh - Personaj principal— Sotia lui Ranvir apoi maritata cu Anmol, mama Tamannei si matusa lui Khushi

• Kinshuk Mahajan- Ranvir Rajvansh (Mort, spre sfasitul serialului)- Sotul lui Ragini, tatal Tamannei

• Sara Khan-Sadhna Rajvansh - Personaj principal- (Moare, spre sfasitul serialului)-- Sotia lui Alekh, Mama lui Khushi♥ (preferata meaaa:X)♥

• Angad Hasija- Alekh Rajvansh- Sotul Sadhnei, Tatal lui Khushi, apoi casatorit cu Sakshi

• Sulagna Panigrahi-Sakshi Rajvansh -A 2-a sotie a lui Alekh, Mama vitrega a lui Khushi

• Apoorva Agnihotri-Anmol Sareen ( Al 2-lea sot al lui Ragini)

• Alok Nath - Prakashchand (Tatal lui Ragini, Unchiul Sadhnei si capul familiei)

• Vibha Chibber - Kaushalya (Sotia lui Prakashchand, Mama lui Ragini, Matusa Sadhnei)

• Seema Kapoor -- Vasundhara Rajvansh(Mama lui Alekh si Ranvir)

• Avinash Vadhawan - Inderjeet Rajvansh(Tatal lui Alekh si Ranvir)

• Ashita Dhawan - Malti (Sotia lui Vineet)

• Naveen Saini - Vineet (Vinu) (Fiul lui Prakashchand si Kaushalia)

• Amardeep Jha - Sumitra (Mama Kaushaliei)

• Aliraza Naamdar-Satyandra Rajvansh (Tatal lui Naveen si fratele mai mic al lui Indrajeet)

• Natasha Rana-Ambika Rajvansh (Mama lui Naveen, sotia lui Satyendra, sora mai mare a lui Vasu)

• Vimresh Roshan.- Naveen Rajvansh ( Sotul lui Avni Rajvansh)

• Preeti Puri - Avni Rajvansh (Sotia lui Naveen Rajvansh)

• Almas Atif - Khushi Rajvansh (fata Sadhnei si a lui Alekh)

• Nirali Desai - Tamanna Rajvansh (Fata lui Ranvir si Ragini)

• Siddhartha[disambiguation needed] - Kavya Sharma (Fiul lui Malti si Vineet)

Alte personaje din film

• Mahesh Thakur - Kishanchand (Tatal mort al Sadhnei)

• Shambhavi- Gujri (Fosta "servitoarei" a casei Sharma)

• Madhura Naik- Sonia [Fosta iubita a lui Ranvir]

• Puneet Tejwani - Dr. Shlok (Varul lui Malti, Prietenul din copilarie a lui Alekh)

• Prerna Wanvari-Shivani-(Fosta prietena a lui Anmol)

• Shafaaq Naaz- Guni Rajvansh

• Pragati Mehra - "Matusa" Sadhnei

• Aruna Singhal - Shakuntala (Mama lui Malti)

• Shilpa Saklani- Savitri (Mama moarta a Sadhnei)...Sotia reala a lui Apurva Agnihotri {Anmol Sareen}...

• Rajendra Chawla - "unchiul" Sadhnei

• Amar Upadhyay - Mr. Dhananjay Singhania (Avocatul lui Ranvir)

• Rajashree Thakur - Public prosecutor - Nishtha Vasudev

• Sadiya Siddiqui - Profesoara de dans a lui Ragini

• Smriti Sinha - Mallika Mehra

• Kamalika Guhathakurtha - Vidyashree Shasthry (Profesoara de dans a Sadhnei)

• Eva Grover- Sheetal Rai Singhania (Fosta prietena a lui Vasundra Rajvansh)

• Amit Singh Thakur - Mr. Mehra (Tatal lui Mallika Mehra)

• Utkarsha Naik -Sulakshana(Sora Sumitrei)