| Roatis_Stefana_1999 a întrebat:

Cum pot sa fac un film scurt dar interesant?

3 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Incepe prin a spune un lucru tampit si sustinel cu argumente si mai tampite.

| awspam a răspuns:

Cel mai tare film e sa te filmezi pe tine, vorbind despre nimic dar la persoana a 3-a daca poti, iese bengos, dai bice, nimicul e cel mai misto, de ex, de ce iarba e verde si de ce patrupedele mananca iarba dar de ce si gainile mananca iarba si oameni au ajuns sa o fumeze deci ce legatura au oile cu ciorile si de ce oameni vor sa ajunga langa animale?,,, aiurea?> 5-10 minute despre ceva e suficent, bafta

| Jokerashul a răspuns:

In primul rand stabileste ce mesaj vrei sa trasmiti. Apoi, alege niste oameni carismatici si care sa prinda la camera. Incearca sa pui in discutie anumite lucruri dezbatute de publicul larg sau ce ne-a pus pe ganduri de multe ori, exemplu : dragostea, timpul, relatie parinti-copii, pasele proaste ale vietii, schimbarile nedorite etc... Ca sa fie scurt si interesant trebuie ca fiecare fraza sau imagine sa aiba ceva special, fiecare cadru sa fie pe plac celui care vizioneaza, ca nu iti permiti sa pui scene doar ca sa poti face o ora completa de film.

O idee ar mai fi sa ai un final bun, ori ceva surprinzator ori sa lase spectatorul pe ganduri, depinde ce gen de film alegi.