| Andra_Ahnana_ a întrebat:

Cum se dezactivează chestia asta cu VPN? Voiam să mă uit la un film și tot îmi apare "Nu și-a găsit adresa IP serverul respectiv."
ori "Pentru a va conecta la acest site trebuie sa dezactivați VPN". Am umblat peste tot. Nu pot să îmi dau seama. Fără hate. Răspunde-ti-mi ce e de răspuns. Dau funda

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Folosesti browserul Opera? Ca doar ala are VPN incorporat. A da, si Tor Browser are ceva similar.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

De asemenea, Androidul pus pe economie de date are acelasi efect ca VPN. Google Chrome pentru mobil sau tableta: similar.

| Andra_Ahnana_ explică (pentru doctorandus):

Am avut si am Chorme. Pana ieri nu mi-a apărut de genul. Am cautat Vpn-ul în setări și nici nu îl aveam activat. la fel și prietena mea de azi a constat ca și ei i se întâmplă la fel.

| doctorandus a răspuns (pentru Andra_Ahnana_):

Dap, Chrome daca-l pui pe economie de date face acelasi lucru ca VPN.

| Andra_Ahnana_ explică (pentru doctorandus):

Ieri mi-au instalat la digi routerul wireless, ma gândesc ca s-au modificat anumite setări automat.dar nu stiu

| Andra_Ahnana_ explică (pentru doctorandus):

Nu mi amintesc sa îl fi pus. Plus ca i-am dat și telefonului reset din fabrica. Plus ca nici nu știu unde caut oprirea asta a economiei.:/

| doctorandus a răspuns:

Si dupa cate scrie pe https://www.theverge.com/......scontinued

economia de date a fost eliminata de cateva luni cel putin din Chrome pentru Android (asta daca ai o versiune recenta de Chrome).

Răspuns utilizator avertizat