| StrongHeart a întrebat:

Cum vi se pare Mike din Better Call Saul?

6 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Better Caul Saul i-a conturat destul de bine imaginea lui Mike.
Un om normal si cu bune si cu rele dar care a ajuns sa fie implicat in lumea drogurilor din cauza anturajului de la politia din Philadelphia.
Practic un om bun care a fost corupt de mediul din jurul lui.
Desi face parte din categoria celor rai mie mi-a placut de el deoarece a incercat cat a putut sa ii salveze pe Pryus, Werner si Nacho.Si e singurul care mai tinea in frau unele decizii violente ale lui Gus.
Dar stii ce mi se pare ciudat la el?
Fiul lui a fost omorat pentru ca nu a vrut sa fie un politist corupt si voia sa de in vileag relatia droguri-politie din Philadelphia.
Si a fost omorat de lumea drogurilor.Si Mike in loc sa se detaseze de aceeasi lume care i-a omorat baiatul s-a afundat mai tare in ea ajutandu-l pe Gus sa isi construiasca imperiul.

| StrongHeart explică (pentru LordCristobal):

Sie mie imi place Mike mult.

| DeMicUnCălător a răspuns:

De neclintit in față criminalilor dar un suflet de om bun.

| StrongHeart explică (pentru DeMicUnCălător):

Nu as zice ca e un suflet bun, ai mers prea departe.
Dar vad niste calitati in el, un sacrificiu pe care il face pentru ca isi iubeste familia.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru StrongHeart):

Ce părere ai Jimmy?

| StrongHeart explică (pentru DeMicUnCălător):

Carismatic si in acelasi timp narcisist si prefacut.