| GolopențaAdrian a întrebat:

Cum vi se pare seria de filme Final Destination? De ce in descrierii scrie ca tot pacalesc moartea?

Răspuns Câştigător
| AndaAlexandra a răspuns:

Moartea are o lista clara cine va fi urmatorul pe care il va lua. De exemplu in primul film, cel cu avionul, planul era sa moara toata lumea din avion. Din cauza unui pasager care a avut o premonitie, a simtit ca va muri, asa ca vrea sa coboare din avion. Cu toata agitatia, coboara mai multi pasageri. In momentul acela planul mortii a fost dat peste cap. Cei ramasi in viata isi dau seama ca urmau sa moara, in ordinea in care i-a vazut baiatul respectiv, insa unii si au schimbat locurile in avion... Apoi daca se salveaza unul pe celalalt de la moarte, le sare randul si va muri urmatorul si asa mai departe, pana cand vor muri cu totii.
O serie buna. Chiar mi-au placut.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

O serie foarte buna, merita sa te uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput nu pacalesc moartea. Mai intai unul moare apoi ei(acei prieteni) isi pun intrebari, de ce nu ammurit acel pasager de pe locul stabilit si a murit altcineva? Inca din primul film cauta sa afle cine va muri urmatorul pentru ca moartea are un plan binestabilit si ei incearca sa afle. Cand crede ca unul din ei urmeaza a muri, se intampla exact ca altul din ei sa moara. Eu am vazut primele trei parti, dar cu ocazia asta o sa caut si celelalte parti. Merita vazut, intr-adevar.

| MihaiGe a răspuns:

Seria de filme Final Destination este una foarte buna, descrierea este aceea deoarece ei fac fata multor momente in care putea murii, pe muchie de cutit.